1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vând sistem Athlon 64 x2

Discussion in 'Vând hardware' started by miahi, Dec 11, 2009.

1. miahi

miahi Wizzard

Pentru curățenia de Crăciun (și HD5750 :biggrin:), vând următoarele:

Procesor A64 4200+ (socket 939, 2.2GHz dual core) - 80 lei
    Placă de bază MSI K8T Neo2 v2.0 (socket 939, chipset K8T800, 2xDDR, AGP, Gigabit, 4xPCI, 2xIDE, 2xSATA -- ceva de genul ăsta, dar nu știu de la ce vine F-ul, asta n-are) - 70 lei
    Memorie Kingmax, 1GB DDR400 (un stick) - 80 lei
    Cooler Thermalright XP120 (prima versiune) + ventilator 12cm la alegere (Scythe, Nexus) - 60 lei
    Placă grafică GF3 TI200, 128MB RAM, AGP, TV Out, cu radiator pasiv Zalman - 30 lei
    Placă de sunet SB Live! 5.1 - 20 lei
    Placă de rețea wireless 802.11g Trendnet, PCI - 30 lei
    Sursă Antec TruePower 380W (sursa originală de pe Antec Sonata), cu fanswap pentru silențiozitate (nu mai știu ce ventilator) - 80 lei.

Placa de bază și procesorul sunt luate de la Wolfie acum vreun an, iar memoria de la pcgarage, și mai au ceva garanție, dacă vă interesează exact cât o să caut actele.

Sistemul a funcționat cam un an ca home server exact in această configurație (+4 HDD-uri) și este foarte stabil (uptime-ul uzual 1-2 luni, intre două update-uri importante de Windows).

Cooler-ul XP120 stă peste unul din sloturile de memorie, deci placa suportă in acest moment doar 1GB RAM. E posibil să meargă pus invers, dar nu am incercat deoarece nu m-a interesat mai multă memorie.

Pentru tot pachetul ofer o reducere de 60 de lei, deci 390 de lei cu totul.

Last edited by a moderator: Feb 16, 2016
  2. bausto

bausto The year of grace, 2007

TruePowerul de 380W aproape sigur vine la mine :smile:.
    Asta daca le dai separat.

3. miahi

miahi Wizzard

Aș prefera să le dau la pachet, dar e rezervat pentru tine dacă nu se dă tot in câteva zile.

4. bausto

Nu-i graba, trebuie sa-i fac unui prieten un sistem de dat la copii de sarbatori si nu vreau o sursa de doi lei. Deci pana pe 20-22 pot sa astept :smile:.

5. miahi

miahi Wizzard

Iți zic pe 16 decembrie, să ai timp de căutat alta dacă am dat-o.

6. maxu

maxu Membru Senior

Io ma bag la primele doua, daca mai e loc :smile:

7. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Eu aș avea ce face cu memoria, dacă nu s-a dat.

8. Pache

Pache Administrator

Damn, s-a dat ca painea calda :goofy:

9. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Tu ce bucăți ai vrea?

10. bausto

Placa de baza, procul, ramul si sursa :biggrin:.

11. Pache

Pache Administrator

CPU + MB + placa video. dar nu sunt asa de hotarat ca voi :smile:

12. miahi

miahi Wizzard

Stai să facem o recapitulare, că nu mai știu care ce vreți de fapt :smile:.

In ordinea venirii, bausto vrea sursa, maxu vrea placa de bază, procesorul și placa grafică, iar Adrian vrea memoria. E corect?

Mai rămân XP120+ventilator (mă așteptam să se dea și ăsta, numai un ventilator Nexus e cât jumătate din pachet) și prostiile mărunte, de la care oricum n-aveam speranțe :smile:.

13. Pache

Pache Administrator

maxu vrea decat CPU + MB :wink:

14. miahi

miahi Wizzard

Nah, a băgat repede o completare pe yahoo. Sau cel puțin așa am ințeles :smile:.

15. miahi

miahi Wizzard

In câteva zile sper să vină și placa nouă, o să mai am de dat placă grafică Asus GeForce 7950GT, PCIe cu 512MB RAM, răcită pasiv tot cu un Zalman. Are două ieșiri DVI și una TV-out. Placa a fost folosită vreo 8 luni, primită la schimb la o garanție de 7800GTX. Preț 100 de lei.

Attached Files:

16. miahi

miahi Wizzard

Intre timp am lamurit: maxu ia placa de baza si procesorul, bausto sursa, Adrian memoria.

Ramane GF3, XP120.

17. Wolfie

Wolfie ulf de mare

maxu cred ca vrea sa adune toate X2 4200+ pe 939 din lume :biggrin:.

18. florin

florin Membru Senior

Interesat. Bănuiesc că pot să o folosesc pentru a da net la un laptop de la un calculator cu modem pe USB, nu?

19. miahi

miahi Wizzard

Da, poţi folosi internet connection sharing între modem şi placa asta. Dă-mi pe PM un telefon de contact.

20. miahi

miahi Wizzard

Se pare că au mai rămas:

Cooler Thermalright XP120 (prima versiune) - 40 lei
    Placă grafică GF3 TI200, 128MB RAM, AGP, TV Out, cu radiator pasiv Zalman - 25 lei