Vând sistem Athlon 64 x2

miahi

Wizzard
Sugar daddy
Pentru curățenia de Crăciun (și HD5750 :biggrin:), vând următoarele:

Procesor A64 4200+ (socket 939, 2.2GHz dual core) - 80 lei
Placă de bază MSI K8T Neo2 v2.0 (socket 939, chipset K8T800, 2xDDR, AGP, Gigabit, 4xPCI, 2xIDE, 2xSATA -- ceva de genul ăsta, dar nu știu de la ce vine F-ul, asta n-are) - 70 lei
Memorie Kingmax, 1GB DDR400 (un stick) - 80 lei
Cooler Thermalright XP120 (prima versiune) + ventilator 12cm la alegere (Scythe, Nexus) - 60 lei
Placă grafică GF3 TI200, 128MB RAM, AGP, TV Out, cu radiator pasiv Zalman - 30 lei
Placă de sunet SB Live! 5.1 - 20 lei
Placă de rețea wireless 802.11g Trendnet, PCI - 30 lei
Sursă Antec TruePower 380W (sursa originală de pe Antec Sonata), cu fanswap pentru silențiozitate (nu mai știu ce ventilator) - 80 lei.

Placa de bază și procesorul sunt luate de la Wolfie acum vreun an, iar memoria de la pcgarage, și mai au ceva garanție, dacă vă interesează exact cât o să caut actele.

Sistemul a funcționat cam un an ca home server exact in această configurație (+4 HDD-uri) și este foarte stabil (uptime-ul uzual 1-2 luni, intre două update-uri importante de Windows).

Cooler-ul XP120 stă peste unul din sloturile de memorie, deci placa suportă in acest moment doar 1GB RAM. E posibil să meargă pus invers, dar nu am incercat deoarece nu m-a interesat mai multă memorie.

Pentru tot pachetul ofer o reducere de 60 de lei, deci 390 de lei cu totul.
 
Last edited by a moderator:
Aș prefera să le dau la pachet, dar e rezervat pentru tine dacă nu se dă tot in câteva zile.
 
Nu-i graba, trebuie sa-i fac unui prieten un sistem de dat la copii de sarbatori si nu vreau o sursa de doi lei. Deci pana pe 20-22 pot sa astept :smile:.
 
Stai să facem o recapitulare, că nu mai știu care ce vreți de fapt :smile:.

In ordinea venirii, bausto vrea sursa, maxu vrea placa de bază, procesorul și placa grafică, iar Adrian vrea memoria. E corect?

Mai rămân XP120+ventilator (mă așteptam să se dea și ăsta, numai un ventilator Nexus e cât jumătate din pachet) și prostiile mărunte, de la care oricum n-aveam speranțe :smile:.
 
In câteva zile sper să vină și placa nouă, o să mai am de dat placă grafică Asus GeForce 7950GT, PCIe cu 512MB RAM, răcită pasiv tot cu un Zalman. Are două ieșiri DVI și una TV-out. Placa a fost folosită vreo 8 luni, primită la schimb la o garanție de 7800GTX. Preț 100 de lei.
 

Attachments

  • GPUZ_7950.gif
    GPUZ_7950.gif
    16.5 KB · Views: 23
  • w7_7950gt.png
    w7_7950gt.png
    132.1 KB · Views: 16
Intre timp am lamurit: maxu ia placa de baza si procesorul, bausto sursa, Adrian memoria.

Ramane GF3, XP120.
 
Da, poţi folosi internet connection sharing între modem şi placa asta. Dă-mi pe PM un telefon de contact.
 
Se pare că au mai rămas:

Cooler Thermalright XP120 (prima versiune) - 40 lei
Placă grafică GF3 TI200, 128MB RAM, AGP, TV Out, cu radiator pasiv Zalman - 25 lei
 
Back
Top