Vand Olympus E-P1, silver, kit cu 14-42, folosit

Discussion in 'Vând hardware' started by L, Sep 2, 2011.

1. L

L factorul uman

Dupa ce am balacarit-o peste tot unde am avut ocazia, a venit vremea sa imi iau inima in dinti si sa zic ca o vand. Ca nu-mi place. So:

Link de la F64, de unde a si fost cumparat.

Aparatul a fost folosit foarte putin, in regim amator. Totusi, are mici urme de utilizare (zgarieturi mici pe body, pe partea inferioara). Capacul protector pentru hotshoe l-am pierdut. Are folie de protectie pe ecranul LCD.

Mai are garantie aproximativ 2 ani (a fost inregistrat pe site-ul Olympus pentru un plus de garantie, peste cele 24 luni standard).

Kit-ul este complet (body, obiectiv, baterie, incarcator, cablu A/V, cablu USB, manuale, CD).

Ofer bonus un filtru de polarizare Hoya pentru obiectivul din kit, un card de 2 GB si o geanta mica pentru el.

Pret exclusiv pentru membrii XF: 950 RON

2. _~_

_~_ Membru

Ce nu ți-a plăcut la el?

3. L

L factorul uman

Eu am trecut de la DSLR la ea... deci pretentiile sunt oarecum mai ridicate fata de cele ale unui utilizator mai normal.

AE/AF slabe, praf in lumina slaba (probabil ca se pot imbunatati cu un FW mai nou... nu mi-am batut capul dupa primul scos), senzor mai slab la ISO mare decat APS-C-urile clasice (cumva echivalent cu cel de pe un EOS 350D), lipsa EVF/OVF decent (nu mi-am inchipuit ca ma poate deranja atat de mult), lipsa flash integrat.

Vreau sa trec din nou pe DSLR.

Link la review-ul care m-a facut s-o cumpar. :biggrin:

4. _~_

_~_ Membru

Păi asta nu e cameră ca să înlocuiască un DSLR, fotografia se face numai cu camere SLR. Asta e cameră de făcut poze de vacanță bune.

5. L

L factorul uman

Whatever. Interested? :smile:

6. L

L factorul uman

Mai are garantie doar 6 luni. Garantia initiala era de 24 luni. 6 luni extindere de garantie dupa ce a fost inregistrat pe site-ul Olympus. A fost cumparat pe 31.08.2009. Scuze pentru incurcatura. Acum m-am uitat peste acte. :embarassed:

7. L

L factorul uman

Update de pret: 900 RON, exclusiv pentru cei cu minim doua stele. :smile:

8. L

L factorul uman

Rezervat pana luni, 19.

9. L

L factorul uman

Revine la vanzare. :smile:

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice