Vand Olympus E-P1, silver, kit cu 14-42, folosit

L

factorul uman
Dupa ce am balacarit-o peste tot unde am avut ocazia, a venit vremea sa imi iau inima in dinti si sa zic ca o vand. Ca nu-mi place. So:

Link de la F64, de unde a si fost cumparat.

Aparatul a fost folosit foarte putin, in regim amator. Totusi, are mici urme de utilizare (zgarieturi mici pe body, pe partea inferioara). Capacul protector pentru hotshoe l-am pierdut. Are folie de protectie pe ecranul LCD.

Mai are garantie aproximativ 2 ani (a fost inregistrat pe site-ul Olympus pentru un plus de garantie, peste cele 24 luni standard).

Kit-ul este complet (body, obiectiv, baterie, incarcator, cablu A/V, cablu USB, manuale, CD).

Ofer bonus un filtru de polarizare Hoya pentru obiectivul din kit, un card de 2 GB si o geanta mica pentru el.

Pret exclusiv pentru membrii XF: 950 RON

Contact: PM
 
Eu am trecut de la DSLR la ea... deci pretentiile sunt oarecum mai ridicate fata de cele ale unui utilizator mai normal.

AE/AF slabe, praf in lumina slaba (probabil ca se pot imbunatati cu un FW mai nou... nu mi-am batut capul dupa primul scos), senzor mai slab la ISO mare decat APS-C-urile clasice (cumva echivalent cu cel de pe un EOS 350D), lipsa EVF/OVF decent (nu mi-am inchipuit ca ma poate deranja atat de mult), lipsa flash integrat.

Vreau sa trec din nou pe DSLR.

Link la review-ul care m-a facut s-o cumpar. :biggrin:
 
Păi asta nu e cameră ca să înlocuiască un DSLR, fotografia se face numai cu camere SLR. Asta e cameră de făcut poze de vacanță bune.
 
Mai are garantie aproximativ 2 ani (a fost inregistrat pe site-ul Olympus pentru un plus de garantie, peste cele 24 luni standard).

Mai are garantie doar 6 luni. Garantia initiala era de 24 luni. 6 luni extindere de garantie dupa ce a fost inregistrat pe site-ul Olympus. A fost cumparat pe 31.08.2009. Scuze pentru incurcatura. Acum m-am uitat peste acte. :embarassed:
 
Update de pret: 900 RON, exclusiv pentru cei cu minim doua stele. :smile:
 
Back
Top