1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vand laptop, sistem Atom, PS3

Discussion in 'Vând hardware' started by bausto, Feb 27, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bausto

bausto The year of grace, 2007

In incercarea de a deveni mai putin green, vand ce mai consuma putin prin casa. :smile:

1) Sistem Atom:

Placa de baza+procesor: Intel D945GCLF2, procesor integrat Atom 330 - dual-core, 1,6GHz, HT.
    RAM: 2GB DDR2 667MHz Corsair (un modul)
    HDD: Seagate 80GB SATA
    Carcasa: Antec NSK1380 (sursa 350W, eficienta 80%)

Placa de baza si memoria sunt inca in garantie, o sa verific exact cat mai au. Carcasa are cateva mici defecte - o infundatura de cativa milimetri unde s-a frecat de ceva si s-a luat un pic si vopseaua, iar capacul din partea dreapta desi sta inchis se poate deschide fara sa se apese clema din capat (eu am bagat o bucatica de hartie sub clema ca sa o tina presata in piedica :frown:).

DSC01506..JPG DSC01505..JPG

Pret: 550lei pentru tot, nu il dau pe bucati decat daca gasesc cumparator pentru toate dintr-un foc. Altfel il mai pastrez.

2) HP Compaq nc6220
    • Diagonala: 14,1"
    • Rezolutie: 1024x768
    • CPU: Pentium M 740 1,73GHz, 2MB cache, FSB 533MHz
    • RAM: 1GB DDR2
    • Chipset: i915GM/ICH6-M
    • Grafica: integrata Intel
    • HDD: 60GB ATA
    • ODD: Combo CD-RW/DVD-ROM

Celelate dotari mai mult sau mai putin standard: WifFi, BT, Smart Card/SD reader, port serial, trackpoint.
    Arata impecabil, netocit (un pic de luciu pe TP), ecranul in stare perfecta, CPU-Z raporteaza un modul de 512MB si unul de 32GB :biggrin:.
    Bateria il tine ~2 ore browsing pe WiFi.

Are un mic "defect", a intrat "ceva" in portul Kensington si nu mai iese. Doar zornaie uneori, nu pot sa imi dau seama ce e dar sta izolat in compartimentul acela fara sa poata sa alunece spre alte parti ale laptopului. Nu il demontez pentru atata lucru.

Pret: 600lei (550lei cu HDD de 40GB)

3) Consola Sony Playstation3 40GB (3rd generation). Are cablul AV si de alimentare, controllerul Sixaxis... Garantie pana la sfarsitul lui 2010.

Pret: 800lei.

2. hulubei

hulubei questionable intruder

De laptop cred ca te scap eu foarte curand si usor.

3. bausto

In ce configuratie? 40 sau 60GB?

4. nicolin

nicolin Membru

bausto, cam cat de greu este laptop-ul si cat de greu este alimentatorul?

5. bausto

Nu am cantarit dar pe net zice ca ar avea 2,2-2,3Kg. Alimentatorul are vreo 250g. Deci 2,5Kg cu totul.

6. hulubei

In configuratie de 60GB. Maine dimineata iti pot da raspunsul final ca asa e cu astia, le oferi un pret exceptional si mai fac si pe inteligentii (un prieten ma sunase cu 2 zile in urma ca e in cautare de un laptop ieftin).

7. hulubei

Laptopul am inteles de la prietenul meu ca a ajuns la el si ca e happy.

8. bausto

Prietenul tau care a luat laptopul are mana de aur :biggrin:. In 2 minute a reusit ce nu am reusit eu in ~3 ani: sa identifice acel "ceva" din portul Kensington. Un surubel care nu apartine laptopului.

Nimeni interesat de Atom si PS3?

9. hulubei

Am fost acum pe la el si l-am vazut si eu. E o bijuterie laptopul, extrem de bine intretinut iar pretul, pomana. Mai pui ca e ideal pentru cei care lucreaza cu deviceuri la care folosesc port serial. Sunt fericit ca e incantat de jucarie.

10. war4peace

war4peace Membru Senior

Pune şi tu o poză cu el în întregime :smile:

11. dreamer

dreamer Little Devil

Daca nu dai PS3-ul pana in iunie, dupa examen, ti-l iau eu... :smile:

12. bausto

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Mai bune de-atat nici nu o sa iasa.

L.E. dreamer, daca imi dai banii acum ai cuvantul meu ca nu il dau pana in iunie :biggrin:.

13. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Nu i-l dai pana in iunie.

dreamer, tu iar esti la facultate?!
    BTW, fain blog. Azi ti l-am descoperit.

14. puterfixer

puterfixer Administrator

Un coleg caută cu disperare un PS3 împrumut timp de o săptămână, are un pitic pe creier cu un joc făcut exclusiv pentru asta și vrea să-l joace cap-coadă... Poate-ți faci un bine și dai consola împrumut dacă tot stă degeaba, e băiat gigel, parol. Poate-i place și vrea s-o ia.

15. bausto

Nimeni, nimic...

Mai discutam la pret.

16. radul

radul Membru Senior

PS3 l-aş lua eu dacă o dai in rate.God of War 3 e pe vine şi n-am pe ce sa-l joc.:smile:

17. bausto

Sistemul Atom - 450lei. Numai complet.

Thread Status:
Not open for further replies.