1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vând HDD, Rack, Mobo, Memorie, Carcasă

Discussion in 'Vând hardware' started by war4peace, Jun 10, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. war4peace

war4peace Membru Senior

HDD: Western Digital JB, 80 Gb, 7200 RPM, 8 MB Cache, Ultra ATA 133, 24 luni garanţie, preţ: 1.5 milioane lei
    Rack: Mobile Rack Extern USB+FireWire, 3,5", Mentor, preţ: 1 milion, garanţie: 9 luni
    Placă de bază: Via KT133 SDR, video Onboard, preţ: 300.000
    Memorie: 128 Mb SDRam PC133, PQI, preţ: 300.000
    Carcasă: Chenbro GamingBomb Blue, 4*5.25", 1*3.5" extern, 2*3.5" intern, sursă originală (nu reţin marca) 350W reali, preţ: 2 milioane.

Dacă doreşte cineva HDD-ul cu tot cu Mobile Rack (unde se şi află momentan), plătesc eu toate taxele poştale.

2. war4peace

war4peace Membru Senior

Placa de bază şi memoria s-au vândut.

3. AdrianG

AdrianG Membru

@OFFTOPIC:
    Sursa de la carcasa (Daca este cea originala) este FSP Fortron/Sparkle. 350W

4. war4peace

war4peace Membru Senior

Da, m-am uitat şi eu, dar am omis să postez...

5. war4peace

war4peace Membru Senior

HDD, Rack, Mobo, Memorie vândute. A mai rămas carcasa.

6. Alter Ego

Alter Ego PEDs, EPO & More.

O vreau eu dar fără sursă pentru că am deja una. Mere? Cât face? :smile:

7. war4peace

war4peace Membru Senior

Nu dau carcasa fără sursă.

8. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

Totusi, poti face o estimare ? Cat ar costa carcasa si cat sursa ? Ca poate iau eu sursa, a mea face niste figuri ciudate in ultima vreme si bani de un Antec TruePower nu prea am... :biggrin:

9. dreamer

dreamer Little Devil

Cosmin_C, eu vreau carcasa... ne combinam sa le luam impreuna? Vedem cum facem cu trasportul si cu preturile individuale... OK? Eu doar mai astept cateva informatii pe PM de la war4peace despre carcasa, insa in principiu cred ca o sa o iau... Asta daca nu o ia salogel (edit: scuze, insa nu am vazut in prima faza ca si el vrea carcasa)... :smile:

10. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

Si salogeL vrea carcasa deci asteptam un semn de la war4peace si vedem cum procedam.

P.S. Uite aici un review detaliat la carcasa. :wink:

11. war4peace

war4peace Membru Senior

Eu chiar nu ştiu cât să cer pe sursă şi cât pe carcasă. Ştiu cu cât le dau pe amândouă, oricum o să le trimit pe ambele într-un singur colet şi mai departe negociaţi, că sunteţi oameni mari, nu? :biggrin:

12. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

OK, cine vrea sa ia carcasa sa zica la cat o evalueaza sa vad daca imi permit sursa. :wink:

13. Alter Ego

M-am înscris primul la carcasă! Eu dau 750.000 lei pe ea. Cosmin_C, mere?:smile:

14. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

Nu mere. :frown: Imi pare rau ca v-am incurcat dar sunt intr-o mare gaura de bani, pot da cel mult 800.000 pe o sursa de alimentare - asta inseamna 1.2 mil pentru tabla, care oricat de frumoasa ar fi nu stiu daca face atata...

15. Alter Ego

Dacă aş da 1,2 milioane... + taxe de transport, totuşi are vreo 8 KG, ajung să-mi cumpăr un Antec SLK3000B. Cât mi-aş dori eu Chenbro-ul ăla... mă retrag şi eu. Mai mult de 900.000 nu aş da pe ea.
    În caz că apare cineva care vrea sursa şi are să dea diferenţa... rămân abonat la tablă.

16. war4peace

war4peace Membru Senior

Vândute.

Thread Status:
Not open for further replies.