1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vand Canon DSLR

Discussion in 'Vând hardware' started by bonzo_catalin, Oct 24, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bonzo_catalin

bonzo_catalin Membru

Model: 350D. Vine ca si kit, inclusiv acumulator, card 1GB, cutie, capace, CD-uri. Nu am cablu de date (oricum toata lumea foloseste card-reader :wink:). Are urme de folosire ca deh, a fost folosit, nu a stat in vitrina. Nu are garantie.

Pret: 1000 ron.

Contact in topic, PM sau inagaddadavidda@gmail.com.

2. wirespot

wirespot Membru Senior

Are cumva mufă proprietară pt. cablul de date? La Canon-urile mai mici (640 de exemplu) poţi folosi drept "cablu de date" un cablu oarecare USB. Alea care se folosesc la card readers sau la rack-uri de 2,5" sînt exact la fel şi pot fi cuplate direct la cameră.

Mă refer la cele cu mufă A la un capăt şi mini-USB la celălalt. Vezi în poza asta (al doilea din stînga şi primul din dreapta).

Ideea fiind că probabil nu contează că n-ai cablu de date, e pe toate drumurile.

3. bonzo_catalin

bonzo_catalin Membru

Seamana perfect cu cel de-al doilea de la stanga la dreapta :smile:

4. hulubei

hulubei questionable intruder

Este un miniUSB, cablul trebuie sa fie sub 10lei.

5. bogdan192

bogdan192 Membru Senior

Din cate stiu eu, transferurile direct de pe aparat pe calculator la 350D sunt mai incete. Oamenii pe care-i stiu cu aparate de astea folosesc card readere.

6. wirespot

wirespot Membru Senior

Cred că softul ăla de la Canon e de fapt limitarea. Pe Linux cu gtkam transferul direct prin cablu se face foarte repede. Dar poate e valabil numai la A85 sau A640.

7. L

L factorul uman

Mai mult ca sigur nu e valabil si pe 350D. Nu va complicati cu transfer prin cablu, asa cum fac eu. :biggrin: In cazul in care nu va eviscereaza lenea gandirea, luati-va un card-reader.

8. Edis0n

Edis0n addiction syndrome

Subscriu.

9. bonzo_catalin

bonzo_catalin Membru

Sa zicem ca mai voi trage cateva poze cu el.

10. bonzo_catalin

bonzo_catalin Membru

Sa zicem ca nu se mai vinde.

Topic closed!

Thread Status:
Not open for further replies.