1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tablete - de la diversi producatori

Discussion in 'Discuții cotidiene' started by chrisTian, Apr 28, 2011.

1. chrisTian

chrisTian Membru

Am vazut ca SONY o sa scoata cea mai atractiva tableta - link1 & link2. Forma ei mi se pare atragatoare si modelul portofel este favoritul meu. Intr-adevar va fi o piesa hardware de calitate.

2. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Oau, ce concluzie argumentata !!!!!

Serios, ce naiba vrei sa spui - ca iti place cum arata si atat?

3. war4peace

war4peace Membru Senior

1. They look like shit.
    2. Sony makes them.

Deci nu şi nu :smile:

4. Jaffar

Jaffar Wizard

Tocmai cand ma gandeam ca "Forma ei mi se pare atragatoare si modelul portofel este favoritul meu. Intr-adevar va fi o piesa hardware de calitate" is the ultimate argument, ma contrazice w4p :biggrin:

5. PigBrother

PigBrother Membru Senior

S1 ala arata decent, dar va mai curge multa apa pe garla pana cand o sa vedem o tableta accesibila si utila. Aparent nici Apple n-a trecut de faza "oversized smartphone version", ce sa mai zic de ceilalti.

S2 pare o gluma buna, Nintendo DS cu Android dar fara jocuri. Wooo, ph33r!

6. dreamer

dreamer Little Devil

Apropo, la ce se foloseste o tableta din-asta?

7. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Ca sa te satisfaca prin faptul ca e atragatoare si modelul portofel poate deveni favoritul tau, ceea ce inseamna ca este hardware de calitate :tongue:

8. war4peace

war4peace Membru Senior

Dacă pun o cameră web pe ea, nu mai ai nevoie de oglindă în poşetă.

9. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Iar daca porti tanga roz nu mai ai nevoie de alta poseta :tongue:

10. whiskas

whiskas Chronic suicidal

M'kay...

11. Neo

Neo Motan agresif

Erm mai e un topic despre tablete și aici văd că deja e caterincă. Poate cineva să măture so we could move on? :smile:

12. PigBrother

PigBrother Membru Senior

Suntem oameni maturi si onorabili, discutiile noastre sunt mature si onorabile. Aceste cuvinte ne doare!

13. chrisTian

chrisTian Membru

Bine punctat NEO - muta totul in threadul despre tablete, ca asta mi-e intentia: sa mai apreciez si alte realizari tehnice ale altor producatori. Si daca exista un topic NOKIA only, trage-ma de maneca.
    Adi, de cand parerile personale tb. argumentate exhaustiv ? Am zis clar ca imi place forma, tocmai datorita formei. Si pe partea de hw este ok echipata cu Tegra2 - deci playback full hd cand esti pe tren.
    Sa stii ca atunci cand am purtat tanga roz, nu a fost scos cu mainile. (desi m-a cam usturat au naturell).

14. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Nu contest cum arata (de gustibus), ci concluzia trasa din aspect care nu are nici o logica. Nici macar faptul ca e echipata cu Tegra 2 nu inseamna ca va fi hardware de calitate, dar deja asta seamana a urma de argument, afirmatia initiala era picata direct din putul gandirii :tongue:

Nu despre tine era vorba cu tanga si roz, ci despre purtatoarele de poseta (pitzi cu tableta).

15. chrisTian

chrisTian Membru

Asta incercam sa te fac sa intelegi, ca si barbatii pot fi cocheti - nu doar femeile. Iti dai seama cum o sa roiasca fetiscanele in jurul meu cand imi deschid tableta ? Toate o sa vrea sa puna mana pe ea. Si eu o sa le-o ofer la toate, toate ....
    Eu zic ca un produs care arata suficient de interesant, este si bun dpdv hw (acum nu lua afirmatia in raspar - se refera la producatorii celebri de hw, nu no-name chinezi). Plus fabricantul este Sony, care are deja mentionate ca reusite modelele din seria Playstation. Deci nu dau chix ca nu are suficienta ventilatie - vezi XBOX.
    PS: stiu ca ma exprim destul de jos fata de standardele tale cel putin, dar e doar limba romana. In engleza am mai multa logica.

16. chrisTian

chrisTian Membru

Conform vg247 - Apple isi fac tableta. De aceea necesitatea unui procesor A5. (ca intreba war de ce viitorul iphone are procesor asa puternic, cel actual fiind suficient pt. aplicatiile curente).

17. war4peace

war4peace Membru Senior

Întrebam eu?

18. Neo

Neo Motan agresif

19. chrisTian

chrisTian Membru

Nokia va face si ea tablete - one of a kind.

20. Quark

Quark zis şi Brucan

Bis. :goofy: Inteleg ca este ceva indispensabil...?