Tablete - de la diversi producatori

chrisTian

Membru
Am vazut ca SONY o sa scoata cea mai atractiva tableta - link1 & link2. Forma ei mi se pare atragatoare si modelul portofel este favoritul meu. Intr-adevar va fi o piesa hardware de calitate.
 
Tocmai cand ma gandeam ca "Forma ei mi se pare atragatoare si modelul portofel este favoritul meu. Intr-adevar va fi o piesa hardware de calitate" is the ultimate argument, ma contrazice w4p :biggrin:
 
S1 ala arata decent, dar va mai curge multa apa pe garla pana cand o sa vedem o tableta accesibila si utila. Aparent nici Apple n-a trecut de faza "oversized smartphone version", ce sa mai zic de ceilalti.

S2 pare o gluma buna, Nintendo DS cu Android dar fara jocuri. Wooo, ph33r!
 
Ca sa te satisfaca prin faptul ca e atragatoare si modelul portofel poate deveni favoritul tau, ceea ce inseamna ca este hardware de calitate :tongue:
 
Erm mai e un topic despre tablete și aici văd că deja e caterincă. Poate cineva să măture so we could move on? :smile:
 
Bine punctat NEO - muta totul in threadul despre tablete, ca asta mi-e intentia: sa mai apreciez si alte realizari tehnice ale altor producatori. Si daca exista un topic NOKIA only, trage-ma de maneca.
Adi, de cand parerile personale tb. argumentate exhaustiv ? Am zis clar ca imi place forma, tocmai datorita formei. Si pe partea de hw este ok echipata cu Tegra2 - deci playback full hd cand esti pe tren.
Sa stii ca atunci cand am purtat tanga roz, nu a fost scos cu mainile. (desi m-a cam usturat au naturell).
 
Nu contest cum arata (de gustibus), ci concluzia trasa din aspect care nu are nici o logica. Nici macar faptul ca e echipata cu Tegra 2 nu inseamna ca va fi hardware de calitate, dar deja asta seamana a urma de argument, afirmatia initiala era picata direct din putul gandirii :tongue:

Nu despre tine era vorba cu tanga si roz, ci despre purtatoarele de poseta (pitzi cu tableta).
 
Asta incercam sa te fac sa intelegi, ca si barbatii pot fi cocheti - nu doar femeile. Iti dai seama cum o sa roiasca fetiscanele in jurul meu cand imi deschid tableta ? Toate o sa vrea sa puna mana pe ea. Si eu o sa le-o ofer la toate, toate ....
Eu zic ca un produs care arata suficient de interesant, este si bun dpdv hw (acum nu lua afirmatia in raspar - se refera la producatorii celebri de hw, nu no-name chinezi). Plus fabricantul este Sony, care are deja mentionate ca reusite modelele din seria Playstation. Deci nu dau chix ca nu are suficienta ventilatie - vezi XBOX.
PS: stiu ca ma exprim destul de jos fata de standardele tale cel putin, dar e doar limba romana. In engleza am mai multa logica.
 
Conform vg247 - Apple isi fac tableta. De aceea necesitatea unui procesor A5. (ca intreba war de ce viitorul iphone are procesor asa puternic, cel actual fiind suficient pt. aplicatiile curente).
 
user2553_pic1953_1235675713.jpg
 
Back
Top