1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tabletă Grafică, Ramă Foto

Discussion in 'Vând hardware' started by war4peace, Jan 19, 2011.

1. war4peace

war4peace Membru Senior

Vând:
    - Tabletă Grafică Genius G-Pen F610 (364 RON la Emag) - 250 RON. Are garanţie, foarte puţin folosită.
    - Ramă foto Sapphire DPF-080 - 250 RON. Foarte puţin folosită, dar s-a gătat bateria la telecomandă. Dacă trebuie, o schimb la o ceasornicărie or smth.

Preţurile sunt negociabile.

2. war4peace

war4peace Membru Senior

Awww... nimeni, nimic?
    Nu vrea nimeni aceste unice instrumente pe care măreţul eu le-a utilizat? :smile:

3. Quark

Quark zis şi Brucan

Rama foto: "Memory card supported: 32M ~ 2G" :confused: :sad:

Iti dau o blana de tigru pe ea? :biggrin:

4. war4peace

war4peace Membru Senior

Treaba cu "vai, suportă doar 2 GB" e pitic-related. Pe un card de 1 GB (care veni cu aparatu') am pus f'o 1400+ poze (1436, le numărai acu') şi 3 filmuleţe.
    Remember, 800*600 e rezoluţia, cine pune poze de 3 MB bucata acolo (şi rezoluţie 3956x2847) iz doing it wrong (valabil pentru orice ramă foto non-HD :biggrin:).

Anyway, aştept oferte, preţurile nu-s nicidecum bătute în cuie.

5. Quark

Quark zis şi Brucan

Ideea era sa o iau cu mine ca sa vad instant ce pozez in concediu. Asta presupune sa scot cardul din aparat si sa-l infig in ea. Si (logic) eu n-am carduri mai mici de 4G. :smile:

Dumb question: ea nu stie sa faca resize daca ii dai un jpg de rezolutie >> 800x600?

6. war4peace

war4peace Membru Senior

Desigur că ştie, dar e useless să pui poze mari ca să le facă mici :smile:
    Eu detectez o foarte mică pauză înainte de afişarea unei poze de rezoluţie mare, probabil cip-ul nu e foarte rapid şi takes its time :smile:

Am băgat card de 8 GB în ea, de test, indeed nu-l vede. De 4 GB n-am :smile:

7. war4peace

war4peace Membru Senior

200 RON bucata. Chilipir!

8. Quark

Quark zis şi Brucan

Eu zic ca din contra, e foarte util atunci cand vrei sa vezi exact ce ai pozat si nu cari laptopul si cititorul de carduri cu tine. LCD-ul din ap. foto e useless.

BTW: se poate oare face o marlanie de genul: sa-i cuplezi pe usb un cititor de carduri care vede orice si sa-ti afiseze ce ii da cititorul? :rolleyes:

9. miahi

miahi Wizzard

Pen'tacs.

10. war4peace

war4peace Membru Senior

Rama foto, cu tot cu... ramă :smile: e cât un netbook. Şi ca dimensiune, şi ca greutate.
    Nu ştiu dacă se poate face o mârlănie de-aia, vedeţi voi după ce-o cumpăraţi :tongue: