Tabletă Grafică, Ramă Foto

war4peace

Membru Senior
Vând:
- Tabletă Grafică Genius G-Pen F610 (364 RON la Emag) - 250 RON. Are garanţie, foarte puţin folosită.
- Ramă foto Sapphire DPF-080 - 250 RON. Foarte puţin folosită, dar s-a gătat bateria la telecomandă. Dacă trebuie, o schimb la o ceasornicărie or smth.

Preţurile sunt negociabile.
Contact: aici sau Yahoo Messenger (vedeţi profilul meu).
 
Treaba cu "vai, suportă doar 2 GB" e pitic-related. Pe un card de 1 GB (care veni cu aparatu') am pus f'o 1400+ poze (1436, le numărai acu') şi 3 filmuleţe.
Remember, 800*600 e rezoluţia, cine pune poze de 3 MB bucata acolo (şi rezoluţie 3956x2847) iz doing it wrong (valabil pentru orice ramă foto non-HD :biggrin:).

Anyway, aştept oferte, preţurile nu-s nicidecum bătute în cuie.
 
Ideea era sa o iau cu mine ca sa vad instant ce pozez in concediu. Asta presupune sa scot cardul din aparat si sa-l infig in ea. Si (logic) eu n-am carduri mai mici de 4G. :smile:

Dumb question: ea nu stie sa faca resize daca ii dai un jpg de rezolutie >> 800x600?
 
Desigur că ştie, dar e useless să pui poze mari ca să le facă mici :smile:
Eu detectez o foarte mică pauză înainte de afişarea unei poze de rezoluţie mare, probabil cip-ul nu e foarte rapid şi takes its time :smile:

Am băgat card de 8 GB în ea, de test, indeed nu-l vede. De 4 GB n-am :smile:
 
...e useless să pui poze mari ca să le facă mici :smile:

Eu zic ca din contra, e foarte util atunci cand vrei sa vezi exact ce ai pozat si nu cari laptopul si cititorul de carduri cu tine. LCD-ul din ap. foto e useless.

BTW: se poate oare face o marlanie de genul: sa-i cuplezi pe usb un cititor de carduri care vede orice si sa-ti afiseze ce ii da cititorul? :rolleyes:
 
Rama foto, cu tot cu... ramă :smile: e cât un netbook. Şi ca dimensiune, şi ca greutate.
Nu ştiu dacă se poate face o mârlănie de-aia, vedeţi voi după ce-o cumpăraţi :tongue:
 
Back
Top