1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

SOHO NAS Thecus N2200 si Apple AirPort Extreme

Discussion in 'Vând hardware' started by Edis0n, Oct 17, 2010.

1. Edis0n

Edis0n addiction syndrome

Se vinde 1 buc. NAS Thecus N2200, nou-nout, tipla, 500 RON.
    Motiv: Nu merge utilitarul de configurare sub OS X, a trebui sa-mi instalez windows ca sa-l pot initializa, pentru mine acest lucru e inacceptabil.

2. Neo

Neo Motan agresif

Ciudățenie, nu se administrează prin LAN? :frown:

3. Edis0n

Ba da, dar initializarea HDD-urilor se face cu un utilitar, care-ti detecteaza si IP-ul lui.
    Si am uitat, se mai vinde un router Apple Airport Extreme, Fast ethernet (nu gigabit), cu wireless a/b/g/draft n (2.4/5GHz), functional 100%, estetic de parca ar fi muscat intr-un colt, alimentator third-party. Pret 150 RON. Motiv: am luat unul cu gigabit ethernet.

4. wirespot

wirespot Membru Senior

OT: Wow, "liquid cristal display". Pe moment uitasem ce-i ăla şi citeam admirativ. Ce înseamnă copywriter artist... :biggrin:

5. nicolin

nicolin Membru

Garantie la vreunul din produse?

6. Edis0n

La NAS am garantie in SUA, pana pe 30 sept. 2011, la Airport Extreme iti pot oferi eu 3 luni money back guarantee. Hai 6, oricum n-o sa pice. Se mai adauga listei un NAS D-Link DNA 323, acesta chiar mi-a placut, se poate customiza superb, doar ca se limiteaza la transfer la cca 14-15 MB/s (Thecus-ul se limiteaza la 12 MB/s). Deci cam cat duce o legatura de 100Mbps. M-am hotarit sa-mi fabric singur NAS-ul, la prima strigare (cu hardware-ul ce zacea nefolosit prin casa) am reusit transfer de 56MB/s.
    L.E. D-Link-ul tot la 500 RON.

7. Edis0n

Airport Extreme s-a dat.