SOHO NAS Thecus N2200 si Apple AirPort Extreme

Edis0n

addiction syndrome
Se vinde 1 buc. NAS Thecus N2200, nou-nout, tipla, 500 RON.
Motiv: Nu merge utilitarul de configurare sub OS X, a trebui sa-mi instalez windows ca sa-l pot initializa, pentru mine acest lucru e inacceptabil.
 
Ba da, dar initializarea HDD-urilor se face cu un utilitar, care-ti detecteaza si IP-ul lui.
Si am uitat, se mai vinde un router Apple Airport Extreme, Fast ethernet (nu gigabit), cu wireless a/b/g/draft n (2.4/5GHz), functional 100%, estetic de parca ar fi muscat intr-un colt, alimentator third-party. Pret 150 RON. Motiv: am luat unul cu gigabit ethernet.
 
OT: Wow, "liquid cristal display". Pe moment uitasem ce-i ăla şi citeam admirativ. Ce înseamnă copywriter artist... :biggrin:
 
La NAS am garantie in SUA, pana pe 30 sept. 2011, la Airport Extreme iti pot oferi eu 3 luni money back guarantee. Hai 6, oricum n-o sa pice. Se mai adauga listei un NAS D-Link DNA 323, acesta chiar mi-a placut, se poate customiza superb, doar ca se limiteaza la transfer la cca 14-15 MB/s (Thecus-ul se limiteaza la 12 MB/s). Deci cam cat duce o legatura de 100Mbps. M-am hotarit sa-mi fabric singur NAS-ul, la prima strigare (cu hardware-ul ce zacea nefolosit prin casa) am reusit transfer de 56MB/s.
L.E. D-Link-ul tot la 500 RON.
 
Back
Top