Receiver AV ars, din nou

L-am trimis si eu astazi, tot la HIFI-Service Kruse prin curier DPD, care are o promotie pana in septembrie... m-a costat 85 lei :wink:
Acum, sper sa ajunga unde trebuie si intreg.
 
Am primit receiverul ieri, reparat de cei de la HIFI-Service Kruse, prin DHL.
Au inlocuit placa HDMI cu una noua care are instalat un cip DTS dintr-o revizie noua, care am inteles ca nu ar mai avea probleme.

Recomand celor care au probleme asemanatoare cu receivere Onkyo sa apeleze cu incredere la suportul tehnic al acestora si la serviciile celor de la HIFI-Service Kruse, care desi au tinut receiverul in service cam mult (2 saptamani) au inlocuit placa defecta cu totul, nu au reparat-o. Cei de la VideoVox, care au reparat receiverul in perioada de garantie au facut reflow la cip.
 
Last edited:
Sfatul meu: lasa-l sa functioneze 48 ore non-stop. Macar te lamuresti daca mai crapa sau nu. :smile:
 
Nu asa crapa, ci atunci cand cuplezi aparate sau il comuti de pe un canal HDMI pe altul; ca amplificator nu are nici o problema, doar placa aia avea bube'n cap.
 
Pai eu intelesesem ca un reflow rezolva problema => caldura excesiva e de vina => un burn-in de 48h ar stresa corespunzator zona sensibila.
 
Back
Top