1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Metoda directa de transfer fisiere intre HDD si echipament ce dispune de Wireless

Discussion in 'Comunicații' started by Foxter, Aug 8, 2011.

1. Foxter

Foxter Membru Senior

Un amic doreste sa poata trasfera prin Wireless de pe un HDD fisiere. Problema e ca nu vrea sa conecteze HDD-ul la un PC ci cauta un dispozitiv care sa alimenteze hardul si sa transmita fisierele de pe el prin wireless pe o tableta. Exista un astfel de dispozitiv sau e doar un vis frumos ?

2. Dashu

Dashu Membru

Ce-mi trece mie acum prin cap, pus HDD-ul intr-un rack USB, si conectat la un router ce detine un port USB. Varianta mai simpla/ieftina decat asta, care sa nu includa un calculator, eu unu nu stiu.

3. IceCub

IceCub Membru Senior

Router wireless cu USB...

4. Foxter

Foxter Membru Senior

Multumesc de ajutor, ii zic amicului de solutie.

5. radul

radul Membru Senior

Si mai spune-i sa se uite dupa routere care sa stie de ntfs (nu toate stiu), asta daca-l intereseaza transfer de fisiere mari .

6. puterfixer

puterfixer Administrator

Și să citească și review-uri ale routerelor ălora, că se poate trezi cu viteze de 1-4 MB/s, nu 20+ cât are prin USB.

7. Foxter

Foxter Membru Senior

I-am dat amicului un link la threadul asta. Multumesc pt precizari suplimentare radul si puterfixer.

8. Foxter

Foxter Membru Senior

Ceva recomandari pt anumite modele va rog ? Poate aveti un anumit model care v-a placut in mod deosebit si il puteti recomanda ?