1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Hard disk WD Green de 1 TB

Discussion in 'Vând hardware' started by AdrianB1, Aug 19, 2010.

1. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Vand un asemenea HDD cumparat acum un an si un pic, nu mai are loc in carcasa (microATX) si sta pe carcasa. Pretul - cat e dispus cineva sa dea pe el, poate face vreo 75% din cel mai mic pret al zilei, poate nu, discutabil.

Livrare doar in Bucuresti si doar pentru membrii mai vechi ai forumului, nu cei inregistrati in ultima luna (daca o fi cineva). Contact aici sau pe PM.

WDC WD10EADS-00L5B1, 32 MB de cache, ~5400 rpm, destul de silentios (in computerul meu nu se aude).

2. war4peace

war4peace Membru Senior

E ăsta?
    Şi doar de curiozitate... utilizatorii noi... au râie, ceva? :smile:

3. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Vorbea de bişniţari în termeni academici.

4. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Da si respectiv da.

5. lai

lai 370HSSV-0773H

Poate-l vreau. :biggrin: Da' zi un pret, ca nu-mi place targuiala. :smile:

6. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Nu am avut Internet in varf de munte, scuze de raspunsurile tarzii, am raspuns pe PM.

7. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Lamurire suplimentara: inseamna vreo 200 de lei. Nu ma intrebati unde se gaseste nou cu 200*4/3 ca nu stiu, in magazine e peste 300 de lei.

8. wisp

wisp Membru

Poate te razgandesti. Ofer 150 lei pe el.

hdd

9. Neo

Neo Motan agresif

Imho, Adi, păstrează-l :smile:

10. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Sigur, cand o sa am acel disc de vanzare 150 de lei va fi un pret corect. Din pacate nu am asa ceva si nici sanse sa am vreodata pentru ca nu intentionez sa cumpar unul.

11. Neo

Neo Motan agresif

Îl am io p-ăla, chiar își face banii :biggrin:

Dar totuși, de-aia ziceam să păstrezi WD-ul, prețurile pe GB au scăzut drastic la HDDurile de 1TB :frown:

12. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Depinde cum compari, dacă prețul de cumpărare e cel apropiat de lansare...cred și eu că pare drastică scăderea.

13. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Daca ala isi face banii inseamna ca foarte curand si WD-urile o sa se ieftineasca corespunzator, atunci si 3/4 spre 2/3 o sa fie mult mai mic, nu?

Nu am ce face cu el, altfel nu il vindeam. Pur si simplu sta acolo degeaba. Sa il bag in alt calculator nu are rost, e doar pentru stocare si imi ajung discurile de 2 TB, nu am asa mult(e) [strike]pr0n[/strike] date.

14. war4peace

war4peace Membru Senior

Um, iei aşa ceva şi o să devină brusc util pentru long-term backup.