FPS-uri (single player campaign) ce merita jucate

Pentru mine Witcher (toată seria) se încadrează în topul all time sus de tot. Iar Witcher 3 e cel mai bun. Deși e un joc imens (am bătut lejer suta de ore de joc) tot lungesc de ultimul expanssion și alerg după semnele de întrebare de unde se agață harta în cui ca să nu se termine.

Bine, după ce termin, mai încep o dată, să văd cum ar fi și cu Triss :smile:
 
Vrei MMO-uri sau rpg-uri SP? In materie de MMO am jucat cam tot ce o aparut in ultimii 10-12 ani cu sabii si fara teme japoneze (Asheron`s call 2, Everquest 2, Age of Conan, LotRO, Warhammer Online, Rift, DDO, SWTOR, Newerwinter.....), dar pana la urma tot la WoW si la prima dragoste DAoC m-am intors. Cred ca principalul motiv era gasca cu care jucam nu neaparat calitatea jocului, inca mai cumpar expansion-urile de WoW si mai bag cate o luna dupa ce apar, dar mai mult nu mai am rabdare.

De Skyrim si eu m-am plictisit repede. Daca vrei SP da-mi vreo 2 exemple de rpg-uri care ti-ai placut:tongue:

WoW l-am jucat mai mult single player (deși a fost o perioadă cînd făceam aproape exclusiv eroice). Alte RPG-uri care să-mi fi plăcut n-am... dar sînt în căutare disperată de unul. :smile:
 
... tot lungesc de ultimul expanssion și alerg după semnele de întrebare de unde se agață harta în cui ca să nu se termine.

Bine, după ce termin, mai încep o dată, să văd cum ar fi și cu Triss :smile:
Si eu am facut la fel, pana cand mi-a trecut prin cap sa incerc cu amandoua si dupa aceea nu mi-a mai placut povestea, asa ca am abandonat inainte de batalia finala, probabil mai aveam 1-2 ore de jucat cu totul.
 
Cred că eu sînt mai țărănoi, pe mine m-a prins foarte tare Middle Earth: Shadow of Mordor și DmC: Devil May Cry.

Avem vreun topic de discutat și de recomandat jocuri în general? :biggrin:
 
Dă-i bătaie aici. Eu n-am jucat nici Max Payne 3 și aș vrea să-l încerc, fiindcă primele două au fost bune.

Am terminat și eu Crysis 3, cel mai slab din toată seria mi s-a părut. Poveste puternic trasă de păr, nimic interesant, poate în afara graficii, deși peste 75% din joc e al naibii de întunecat. Slab, foarte slab.
 
Max Payne 3 e foarte mișto pînă cînd devine foarte plictisitor pentru că nu te oprești din ucis...

DmC: Devil May Cry... cred că sînt foarte frustrat fizic, dar îmi plac jocurile foarte violente gen hack'n'slash (ca și Middle Earth: Shadow of Mordor—ce poate fi mai mișto decît să omori orci prin decapitare...?).
 
Foarte bine, din punctul meu de vere. L-am jucat în mare parte cu gamepadul de la Xbox, și cu mausul cînd trebuia să trag cu mare precizie cu arcul. :smile:
 
Am terminat și Hard reset. Un soi de Doom, dar în loc de monștri, distrugi electronice (roboți). :hihi:
Bunicel de omorât timpul și nervii, dar nu foarte spectaculos, deși fun. Grafică bunicică pentru un joc din 2011. Două arme upgradabile. Merită atenție.

LATER: joacă cineva (în afară de mine :biggrin:) shootere online? Dacă, da, care?
 
LATER: joacă cineva (în afară de mine :biggrin:) shootere online? Dacă, da, care?
CS:GO, Battlefield 4/Battlefield 1. Dar comunitățile sunt cancer curat, din păcate, plus sunt pline de hackeri cu wallhacks, auto aim și alte jeguri penibile. Dpmdv sunt o sursă de nervi constantă, prefer să mă joc un World of Warships când am timp că măcar ăla este relaxant într-o oarece măsură :smile:
 
Daca vrei cu adevarat, ai: lasi alte activitati, lasi job, lasi familie (daca mai ai), lasi totul si obtii o gramada de timp. Pentru o vreme.
 
Ai și tu un fix. :wink:

Timp găsești, dacă nu trăiești doar pentru a fi sclav și n-ai doar aspirații materiale.
 
Ai și tu un fix. :wink:

Timp găsești, dacă nu trăiești doar pentru a fi sclav și n-ai doar aspirații materiale.

Iar vorbești ca om șe 40-50 ani, însurat şi la casa lui, fără chirie sau trăit singur. Foarte multe cheltuieli tu nu ai, job lejer fără studiu suplimentar și plus că piratezi jocurile deci pls.


 
Oau.

giphy.gif
 
Back
Top