1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

End of Life announcements...

Discussion in 'Software și sisteme de operare' started by Quark, Dec 16, 2003.

1. Quark

Quark zis şi Brucan

Sau despre softurile pe care le-am iubit... R.I.P my faithful friend. :sad:

PS: Who's next?

Attached Files:

Last edited: Mar 25, 2004
  2. Xllerator

Xllerator Colţ Alb

Nu e vorba de vreo idila intre mine si respectivul, dar eu nu aflasem inca de asta:
    Sau, pe scurt:

3. Rabbit

Rabbit Nebun

4. Rabbit

Rabbit Nebun

5. Quark

Quark zis şi Brucan

Desi nu este nici un anunt oficial, tare mi-e teama ca VirtualDUB se apropie de final... A trecut f. mult timp de la ultimul release oficial (v1.5.10 -18160) si de la ultima versiune care (imho) "statea pe picioare", adica 1.5.1. :frown:

6. Rabbit

Rabbit Nebun

Acelaşi lucru îl pot spune despre CDEx, unul dintre cele mai folosite audio grabbere, convertoare audio etc. Înainte, aveam câte o nouă versiune (beta) la fiecare 2-3 luni, însă acum ultima apariţie (1.51) datează din septembrie 2003.

7. Rabbit

Rabbit Nebun

Proiectul AIDA a fost achiziţionat de firma Lavalys. Noul soft se numeşte Everest. Partea proastă este că, după cum s-a întâmplat şi în alte situaţii asemănătoare, dezvoltarea aplicaţiei a început să cunoască un ritm foarte lent faţă de cel din trecut, versiunea 1.10 datând din luna mai a acestui an. Iar o aplicaţie de diagnosticare are nevoie de update-uri foarte frecvente.

Îmi aduc aminte de Winamp, care până la versiunea 2.5 era dezvoltat de o firmă foarte mică (Nullsoft). Fiind cumpărat de AOL, dezvoltarea sa a fost mult încetinită, abia odată cu Winamp 5 simţindu-se un progres remarcabil, adică după aproape 5 ani de semi-stagnare.

Concluzia e că software-ul cel mai reuşit e realizat din pasiune şi de obicei de către un număr foarte restrâns de programatori.

8. Rabbit

Rabbit Nebun

PC Magazine, VeriTest Scrap Benchmarks Development

9. Rabbit

Rabbit Nebun

10. Bye bye driveri Omega. Şomer şi cu venituri din ce în ce mai mici din donaţii şi reclame pe site, autorul se scuză şi încearcă să explice cum a ajuns să abandoneze activitatea asta. http://www.omegadrivers.net/

11. WizzBall

WizzBall Membru Senior

Sunt curios de unde ai aparut tu cu stirea asta cind el zice, citez:

"don't take this as the end of the Omega Drivers cause is not" :confused:

12. Mda, sunt în moarte clinică. Nu mai spun nimic în plus, citeşte fiecare şi înţelege cât poate să înţeleagă englezeşte.

13. Rabbit

Rabbit Nebun

14. Quark

Quark zis şi Brucan

15. Rabbit

Rabbit Nebun

Last edited by a moderator: Feb 16, 2016
  16. war4peace

war4peace Membru Senior

17. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Da, acum 10-11 ani când aveam 5 MB de RAM şi rulam pe el un BBS în timp ce mai foloseam şi eu computerul. Pe Windows 3.1 nu se putea face asta şi Win 95 nu apăruse încă. Diferenţa de performanţă între 4 şi 5 MB de RAM era uriaşă în acest caz, dacă se întreba cineva "de ce 5?".

18. Rabbit

Rabbit Nebun

19. war4peace

war4peace Membru Senior

20. neaxu

neaxu Rătăcit

Rămâne alternativa F-Prot for DOS