Colecţionaţi ceva - dacă da, ce?

Quark

zis şi Brucan
Sugar daddy
Daca se ocupa cineva cu timbrele (la modul serios, nu colectie de pisicute si pasarele), rog PM. Eu nu suport timbrele dar - din pacate - am mostenit un cufar cu clasoare in care se pare ca numai in ultimii 20 ani au fost investiti vreo 20.000 EUR. De doua saptamani incerc sa inteleg ce e cu ele... Incep sa-l visez noaptea pe Carol cu favoriti si punct in greaca... Ma uit in oglinda si-l vad pe Cuza in oval. :cry:

AdrianB1

Membru Senior
Sugar daddy
Valoarea de colectie a timbrelor este probabil cea mai volatila care exista: nu au nici o valoare intriseca, nici macar scrisori nu mai poti trimite cu ele, iar in Romania piata e spre zero daca e sa dau crezare unor articole citite nu cu mult timp in urma (recunosc ca nu mai stiu exact unde, parca pe un blog economic).

Quark

zis şi Brucan
Sugar daddy
Nu le-am scos inca la evaluare. Pe moment incerc sa inteleg ce-i acolo. Nu vreau sa le vand maine si in pierdere, singura treaba e ca mananca destul de mult spatiu. Probabil ca pentru inceput o sa scot pe ebay niste nebunii...

maxu

Membru Senior
Mai, daca iti faci o rabdare enorma, eu ma abonez la cate un timbru din fiecare tara. Sa fac panoplie.
Dau procesoare la schimb :smile:
'rly

Top Bottom