Colecţionaţi ceva - dacă da, ce?

Daca se ocupa cineva cu timbrele (la modul serios, nu colectie de pisicute si pasarele), rog PM. Eu nu suport timbrele dar - din pacate - am mostenit un cufar cu clasoare in care se pare ca numai in ultimii 20 ani au fost investiti vreo 20.000 EUR. De doua saptamani incerc sa inteleg ce e cu ele... Incep sa-l visez noaptea pe Carol cu favoriti si punct in greaca... Ma uit in oglinda si-l vad pe Cuza in oval. :cry:
 
Valoarea de colectie a timbrelor este probabil cea mai volatila care exista: nu au nici o valoare intriseca, nici macar scrisori nu mai poti trimite cu ele, iar in Romania piata e spre zero daca e sa dau crezare unor articole citite nu cu mult timp in urma (recunosc ca nu mai stiu exact unde, parca pe un blog economic).
 
Nu le-am scos inca la evaluare. Pe moment incerc sa inteleg ce-i acolo. Nu vreau sa le vand maine si in pierdere, singura treaba e ca mananca destul de mult spatiu. Probabil ca pentru inceput o sa scot pe ebay niste nebunii...
 
Mai, daca iti faci o rabdare enorma, eu ma abonez la cate un timbru din fiecare tara. Sa fac panoplie.
Dau procesoare la schimb :smile:
'rly
 
Back
Top