1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Bazar - componente marunte

Discussion in 'Vând hardware' started by Pache, Dec 12, 2009.

1. Pache

Pache Administrator

Am de vanzare urmatoarele.

Highlights:
    Cartuse Cannon CLI 8 - 25 RON
    HDD WD800JD - 70 RON
    Priza retea dubla - 1 RON
    Cooler TITAN - 15 RON
    Cooler INTEL C91968-004 - 17 RON
    Mouse mini A4 Tech - 10 RON
    Scanner HP 3800 - 110 RON
    Switch AT 8 port - 75 RON
    TV tuner PC 5500 Pro PCIE - 110 RON

Desigur toate preturile sunt negociabile mai ales daca sunt achizitionate mai multe componente din oferta!
    Va astept :smile:

2. maxu

maxu Membru Senior

La Puterea Culorii ai senzor si remotă?

3. Pache

Pache Administrator

Cutia este sigilată, dar pe ea scrie ceva şi de remote control. Deci probabil şi senzor şi remotă...

4. florin

florin Membru Senior

Vreau şi eu nişte cabluri SATA. Ai ideea care sunt mai "strâmte"? Am nişte cabluri care au joc în mufa de pe placa de bază - mă trezesc cu HDD-uri "lipsă" dacă mişc carcasa din loc (să şterg praful de ex.).

5. miahi

miahi Wizzard

Vezi că există cabluri cu cleme la capete, pe care le poţi scoate doar dacă apeşi pe ele.

6. florin

florin Membru Senior

Cablurile au clemele alea (sunt de la o placă de bază Gigibyte), dar mufa de pe placa de bază (Asrock) nu are ceva-ul de care să se agaţe clemele. :confused:

7. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

Te inseli, ceva-ul ala exista atat la placa de baza ASRock cat si la cablu din cutie, doar ca la cablu mecanismul este doar intern si nu iese decat prin extragere mai in forta. La Gigabyte este mai la vedere mecanismul, de unde a si aparut mitul ca unii producatori nu au mecanismul de retentie... acel mecanism exista la toti, cel putin la cei cu care lucrez eu aici, Gigabyte, ASRock, Biostar, Intel, MSI.

8. Pache

Pache Administrator

florin, toate cele 5 cabluri SATA se dau cu 10 lei pentru că e sezonul cadourilor.
    Contactează-mă dacă mai eşti interesat.

9. SCViper

SCViper Membru Senior

Vreau eu card readerul, daca stie sa citeasca SD-uri. Ai PM :smile:.

10. Pache

Pache Administrator

SCViper, am verificat ştie şi de SD-uri.

11. florin

florin Membru Senior

Nu zic că nu ai dreptate, problema e că sistemul ăla pare să funcţioneze bine doar pe plăcile lor (Gigabyte). Pe Asrock, fără modificări, cablul iese foarte uşor, pe Jetway-ul mini-ITX m-am trezit că nu mai iese din mufă - se crăcănase urechea de metal de capul ei. Am tras de el vreo 15 minute până am reuşit să-l scot, cu ajutorul unei şurubelniţe şi ceva "echilibristică" din cauza spaţiului limitat.

Ok, ţi-am trimis PM.

12. Pache

Pache Administrator

Pentru că în seara asta voi face un drum către cei doi colegi de bijniţă, oricine mai e interesat de o măslină, o bomboană, un pişcot să ridice două degete sus ca să se aleagă şi cu livrare gratuită (cado, cum se spune) în seara asta.
    De asemenea, dacă cineva din zona Moldovei (până la Iaşi) este interesat de ceva bunătăţuri, livrare gratuită în cursul zilei de mâine dacă ne ajută Dumnezeu şi mai trăim până atunci.

13. Pache

Pache Administrator

Am updatat lista după ce am făcut doi oameni fericiţi :smile:

14. SCViper

SCViper Membru Senior

Hehe, readerul n-a vrut să meargă cu cardul meu (vina cardului), dar a mers cu al prietenei, care intradevar e fericită.
    Spor la vanzare în continuare :smile:

15. Pache

Pache Administrator

Mulţam. Sezon mort din păcate :smile: