Bazar - componente marunte

Pache

Administrator
Sugar daddy
Am de vanzare urmatoarele.

Highlights:
Cartuse Cannon CLI 8 - 25 RON
HDD WD800JD - 70 RON
Priza retea dubla - 1 RON
Cooler TITAN - 15 RON
Cooler INTEL C91968-004 - 17 RON
Mouse mini A4 Tech - 10 RON
Scanner HP 3800 - 110 RON
Switch AT 8 port - 75 RON
TV tuner PC 5500 Pro PCIE - 110 RON

Desigur toate preturile sunt negociabile mai ales daca sunt achizitionate mai multe componente din oferta!
Va astept :smile:
 
Cutia este sigilată, dar pe ea scrie ceva şi de remote control. Deci probabil şi senzor şi remotă...
 
Vreau şi eu nişte cabluri SATA. Ai ideea care sunt mai "strâmte"? Am nişte cabluri care au joc în mufa de pe placa de bază - mă trezesc cu HDD-uri "lipsă" dacă mişc carcasa din loc (să şterg praful de ex.).
 
Vezi că există cabluri cu cleme la capete, pe care le poţi scoate doar dacă apeşi pe ele.
 
Cablurile au clemele alea (sunt de la o placă de bază Gigibyte), dar mufa de pe placa de bază (Asrock) nu are ceva-ul de care să se agaţe clemele. :confused:
 
Te inseli, ceva-ul ala exista atat la placa de baza ASRock cat si la cablu din cutie, doar ca la cablu mecanismul este doar intern si nu iese decat prin extragere mai in forta. La Gigabyte este mai la vedere mecanismul, de unde a si aparut mitul ca unii producatori nu au mecanismul de retentie... acel mecanism exista la toti, cel putin la cei cu care lucrez eu aici, Gigabyte, ASRock, Biostar, Intel, MSI.
 
florin, toate cele 5 cabluri SATA se dau cu 10 lei pentru că e sezonul cadourilor.
Contactează-mă dacă mai eşti interesat.
 
Te inseli, ceva-ul ala exista atat la placa de baza ASRock cat si la cablu din cutie, doar ca la cablu mecanismul este doar intern si nu iese decat prin extragere mai in forta. La Gigabyte este mai la vedere mecanismul, de unde a si aparut mitul ca unii producatori nu au mecanismul de retentie... acel mecanism exista la toti, cel putin la cei cu care lucrez eu aici, Gigabyte, ASRock, Biostar, Intel, MSI.

Nu zic că nu ai dreptate, problema e că sistemul ăla pare să funcţioneze bine doar pe plăcile lor (Gigabyte). Pe Asrock, fără modificări, cablul iese foarte uşor, pe Jetway-ul mini-ITX m-am trezit că nu mai iese din mufă - se crăcănase urechea de metal de capul ei. Am tras de el vreo 15 minute până am reuşit să-l scot, cu ajutorul unei şurubelniţe şi ceva "echilibristică" din cauza spaţiului limitat.

florin, toate cele 5 cabluri SATA se dau cu 10 lei pentru că e sezonul cadourilor.
Contactează-mă dacă mai eşti interesat.

Ok, ţi-am trimis PM.
 
Pentru că în seara asta voi face un drum către cei doi colegi de bijniţă, oricine mai e interesat de o măslină, o bomboană, un pişcot să ridice două degete sus ca să se aleagă şi cu livrare gratuită (cado, cum se spune) în seara asta.
De asemenea, dacă cineva din zona Moldovei (până la Iaşi) este interesat de ceva bunătăţuri, livrare gratuită în cursul zilei de mâine dacă ne ajută Dumnezeu şi mai trăim până atunci.
 
Hehe, readerul n-a vrut să meargă cu cardul meu (vina cardului), dar a mers cu al prietenei, care intradevar e fericită.
Spor la vanzare în continuare :smile:
 
Back
Top