Vreau căşti. Ce căşti vreau?

@ Cosmin_C: stai nitel, ca nu ne intelegem, poate era bine sa scriu ca acum, cu dedicatii . Cind pomeneam de HP si audiofile bateam in castile dacului Burebista, o luasem ca A550Z is sugestia lui. Despre recomandarea ta, am zis, am sa sun sa vad mai exact ce inseamna resigilat la AVStore, o iau cu toata increderea in consideratie, multumesc. Si chiar sap sa mai aflu ce-i cu ele, de ex ce inseamna particula I (G sunt pentru Android, right?).
@ burebista: Microfon Nu. Deci, nu.
 
Last edited:
Un model e pentru Android, celalalt pentru Apple. Diferenta consta la partea de volume control, ca ele de cantat canta din orice. Scrie in descriere care sunt pentru una si care pentru alta.

Raspunsul meu a fost mai mult pentru Q care imediat a sarit sa-mi ia glanda de haudiofil. :D
 
De ceva vreme o ard cu Superlux HD-665 pe care odată la câteva luni mi le repară un coleg, se fxte ştuţu' ăla de cablu, da' e de ajuns, au o vârstă oricum.
Mă uitam la căşti, pe radar mi-au apărut (iar) Audio Technica. M20X vs. M30X? Merită 100 de lei diferenţa de preţ?
 
De ceva vreme o ard cu Superlux HD-665 pe care odată la câteva luni mi le repară un coleg, se fxte ştuţu' ăla de cablu, da' e de ajuns, au o vârstă oricum.
Mă uitam la căşti, pe radar mi-au apărut (iar) Audio Technica. M20X vs. M30X? Merită 100 de lei diferenţa de preţ?
M30X aparent au reproducerea bass-ului mai precisă decât M20X. Oricare dintre ele ar fi foarte ok.

Răspunsul la întrebarea pe care nu ți-ai pus-o încă îi aici :biggrin:

(da, știu, sunt semnificativ mai scumpe, folosești căști zilnic și poate vrei ceva care să te țină mai mult, probabil M50X te vor ține tot restul vieții (neironic). Cablul detașabil chiar este o chestie underrated, pe care nu o prea găsești la căștile mai ieftine (chiar dacă respectivele căști mai ieftine sunt foarte bune).
 
Yeah, no money for those. Mai urmăresc să văd dacă apar promoţii/reduceri de vreun fel, da' nu am 700 de lei de dat pe căşti. :huh:
 
Yeah, no money for those. Mai urmăresc să văd dacă apar promoţii/reduceri de vreun fel, da' nu am 700 de lei de dat pe căşti. :huh:
În cazul ăsta ia M30X și call it a day, nu-s deloc rele și probabil sunt step up de la ce ai avut până acum. Ai ratat momentul în care efectiv am donat o pereche de Sennheiser 598SR acum câțiva ani :(
 
Sunt prea afon pt. ca să "simt" diferenţa între căşti care nu-s puşcate. :biggrin: Am fost perfect mulţumit de Superlux astea, construcţie ţapănă care a fost suficientă, singura problemă a fost cablul detaşabil care la ele a fost făcut... aiurea.
 

Attachments

  • Screenshot 2024-06-04 at 10-47-44 Superlux HD665 Low-Frequency Isolation Monitor Headphones.png
    Screenshot 2024-06-04 at 10-47-44 Superlux HD665 Low-Frequency Isolation Monitor Headphones.png
    444.9 KB · Views: 4
De la un anumit nivel de calitate nu prea mai poti face diferenta dintre ele. (Am ascultat si B&O high-end si n-am auzit mai mult decat cu Technics budget...). Ar trebui sa le asculti, daca simti ceva semnificativ si esti sigur ca nu "it's in your head", ia-le pe alea mai scumpe. Eu am schimbat cabluri la Sennheiser HD201, care-s low end, pentru ca nu mi se par mai bune cele mult mai scumpe. Celalalt factor e varsta. STIU ca nu mai aud ca acum 20 de ani. Apropo, daca ai nevoie de un cablu pentru "jafurile" pe care le folosesti, recuperam ceva, am niste sony-uri la care s-a rupt plasticul, dar cablul e excelent, il tin pe post de rezerva.
 
Last edited:
Back
Top