1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vand sursa Seasonic si router Cisco

Discussion in 'Vând hardware' started by madhorsefuzzy, Feb 11, 2009.

1. madhorsefuzzy

madhorsefuzzy Membru

Vand urmatoarele:

Sursa Seasonic 380W model SS-380HB, in garantie la pcfactory. Specificatii si poze aici - 130 RON

Router Cisco 851-K9, fara garantie - 160 RON

Contact PM.

2. korby

korby The Cleavemaster

De ce n-ai vândut sursa acu' două săptămâni? :capu:

3. madhorsefuzzy

madhorsefuzzy Membru

N-am putut ca nu aveam schimbul pentru ea. :capu:

4. maxu

maxu Membru Senior

Câtă garanţie mai are?

5. madhorsefuzzy

madhorsefuzzy Membru

Cam 10 luni, dar deja am o oferta pentru ea.

6. Neo

Neo Motan agresif

Am căutat puţin despre routerul respectiv şi-am rămas mască la preţuri. Aş putea întreba mai noobish aşa de ce costă 1400RON nou? Nu mi se pare deloc ceva uber mega extra sofisticat :confused:

7. bausto

bausto The year of grace, 2007

E Cisco. Si nu e nici un strop de ironie in afirmatia asta. Nu e totusi de 1400lei dar oricum, o idee peste jucariile de acasa pe care le gasesti pe multe site-uri.

Am 2 Cisco 831 nefolosite (unul are tipla pe el, pe celalalt m-am jucat 10 minute). Daca te intereseaza da-mi PM.

8. Neo

Neo Motan agresif

Ai PM, elighten me oh great one :biggrin: Amu serios, ştiu ce poate un router de 80 RON, am unul acasă şi-l resetez constant ca să menţin o rată de transfer constantă, altfel îmbătrâneşte pe la 200KBps. Plus configurarea greoaie, etc. Dar e ciudată chestia, preţul pare exponenţial mai mare :biggrin:

Scuze pentru thread hi-jack :smile:

9. madhorsefuzzy

madhorsefuzzy Membru

Sursa s-a dat.

Ramane router-ul.

Neo cred ca ti-a raspuns bausto: cand l-am luat am vrut ceva "uber", care sa inlocuiasca jucaria de 50 RON care se bloca/reseta la 1MB/s si incepuse sa ma enerveze. Si ce e mai "uber" decat cisco? :biggrin:

Il setezi si uiti de el. Asa am facut eu si am uitat 1 an si de el pana am vrut wireless. Si am uitat atat de bine ca nici nu mai stiam parola.

In plus stie criptare hard si alte nebuneli pe care eu nu le-am folosit.
    Si acum dupa inlocuirea cu wireless, zace pe aici.

10. whiskas

whiskas Chronic suicidal

Extreme Networks

Extreme Networks. :biggrin:
    Îmi pare rău, nu m-am putut abține. :rolleyes: Spor la vînzări. :biggrin:

11. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Asta e o așteptare normală de la orice router, nu e un feature suplimentar. Și Linksys-urile mele sunt setate de când au fost cumpărate și pe cel din beci (unde e modemul de cablu) nu l-am mai văzut de peste un an, știu că mai e acolo pentru că merge conexiunea la Internet :biggrin:

12. Neo

Neo Motan agresif

O fi aşteptare normală, numai că Edimax-ul meu necesită reset-uri cam dese - cei de la suport line de la ISP pot depune mărturie, deşi nici ei nu-s curaţi ca lacrima :hihi:

13. Spawn

Spawn Membru Senior

Linksys e Cisco, într-o oarecare măsură.
    /hijacking

14. madhorsefuzzy

madhorsefuzzy Membru

Stiam eu ca se poate mai bine decat Cisco. :tongue:

Da, dar nu orice router face asta.

Si eu tot Edimax/Sweex am avut inainte de Cisco. :wink:

P.S. Se vinde ceva pe aici?
    P.S.2 Nu conteaza, discutia devine interesanta.
    P.S.3 Extreme Networks :kul:

15. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Go get a router! Parcă vinde cineva unul mai sus :biggrin:

16. jarod

jarod Super Moderator

Juniper? :biggrin:

17. war4peace

war4peace Membru Senior

Netscreen? :biggrin:

18. puterfixer

puterfixer Administrator

Nortel/Bay Networks? Juniper? Jarod ştie :smile: Nu se bazează pe one-chip-does-everything marca Realtek, ci pe procesoare specializate şi pe un „sistem de operare” propriu. Al lui Cisco se numeşte IOS şi la unele modele se cumpără hardware-ul separat şi licenţa pentru software separat.

Dacă routerele voastre de 50 de lei nu sunt stabile, tot voi sunteţi de vină: faceţi trafic! :biggrin: Ia lăsaţi-le idle să vedeţi ce bine merg...

19. jarod

jarod Super Moderator

Netscreen was aquired by Juniper de ceva vreme rezultand Juniper Networks Security Devices care nu ruleaza JUNOS (inca), ci ScreenOS (ca tot veni vorba de IOS-uri). Sau, cel putin SSG-urile ruleaza ScreenOS.

Nortel is cam in faliment. :smile: Ar mai ramane Avaya, Force10, Alcatel-Lucent (si probabil altii).

worst thread hijack ever! :biggrin:

20. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Abia aștept. De ani de zile nu sunt în stare să scoată un client de VPN pe 64 de biți :frown: