Vand sursa Seasonic si router Cisco

madhorsefuzzy

Membru
Vand urmatoarele:

Sursa Seasonic 380W model SS-380HB, in garantie la pcfactory. Specificatii si poze aici - 130 RON

Router Cisco 851-K9, fara garantie - 160 RON

Contact PM.

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
De ce n-ai vândut sursa acu' două săptămâni? :capu:

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Vand urmatoarele:

Sursa Seasonic 380W model SS-380HB, in garantie la pcfactory. Specificatii si poze aici - 130 RON

Router Cisco 851-K9, fara garantie - 160 RON

Contact PM.

Am căutat puţin despre routerul respectiv şi-am rămas mască la preţuri. Aş putea întreba mai noobish aşa de ce costă 1400RON nou? Nu mi se pare deloc ceva uber mega extra sofisticat :confused:

bausto

The year of grace, 2007
E Cisco. Si nu e nici un strop de ironie in afirmatia asta. Nu e totusi de 1400lei dar oricum, o idee peste jucariile de acasa pe care le gasesti pe multe site-uri.

Am 2 Cisco 831 nefolosite (unul are tipla pe el, pe celalalt m-am jucat 10 minute). Daca te intereseaza da-mi PM.

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Ai PM, elighten me oh great one :biggrin: Amu serios, ştiu ce poate un router de 80 RON, am unul acasă şi-l resetez constant ca să menţin o rată de transfer constantă, altfel îmbătrâneşte pe la 200KBps. Plus configurarea greoaie, etc. Dar e ciudată chestia, preţul pare exponenţial mai mare :biggrin:

Scuze pentru thread hi-jack :smile:

madhorsefuzzy

Membru
Sursa s-a dat.

Ramane router-ul.

Neo cred ca ti-a raspuns bausto: cand l-am luat am vrut ceva "uber", care sa inlocuiasca jucaria de 50 RON care se bloca/reseta la 1MB/s si incepuse sa ma enerveze. Si ce e mai "uber" decat cisco? :biggrin:

Il setezi si uiti de el. Asa am facut eu si am uitat 1 an si de el pana am vrut wireless. Si am uitat atat de bine ca nici nu mai stiam parola.

In plus stie criptare hard si alte nebuneli pe care eu nu le-am folosit.
Si acum dupa inlocuirea cu wireless, zace pe aici.

AdrianB1

Membru Senior
Sugar daddy
Il setezi si uiti de el. Asa am facut eu si am uitat 1 an si de el pana am vrut wireless. Si am uitat atat de bine ca nici nu mai stiam parola.
Asta e o așteptare normală de la orice router, nu e un feature suplimentar. Și Linksys-urile mele sunt setate de când au fost cumpărate și pe cel din beci (unde e modemul de cablu) nu l-am mai văzut de peste un an, știu că mai e acolo pentru că merge conexiunea la Internet :biggrin:

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
O fi aşteptare normală, numai că Edimax-ul meu necesită reset-uri cam dese - cei de la suport line de la ISP pot depune mărturie, deşi nici ei nu-s curaţi ca lacrima :hihi:

madhorsefuzzy

Membru
Extreme Networks. :biggrin:
Îmi pare rău, nu m-am putut abține. :rolleyes: Spor la vînzări. :biggrin:

Stiam eu ca se poate mai bine decat Cisco. :tongue:

Asta e o așteptare normală de la orice router, nu e un feature suplimentar.

Da, dar nu orice router face asta.

O fi aşteptare normală, numai că Edimax-ul meu necesită reset-uri cam dese - cei de la suport line de la ISP pot depune mărturie, deşi nici ei nu-s curaţi ca lacrima :hihi:

Si eu tot Edimax/Sweex am avut inainte de Cisco. :wink:

P.S. Se vinde ceva pe aici?
P.S.2 Nu conteaza, discutia devine interesanta.
P.S.3 Extreme Networks :kul:

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Nortel/Bay Networks? Juniper? Jarod ştie :smile: Nu se bazează pe one-chip-does-everything marca Realtek, ci pe procesoare specializate şi pe un „sistem de operare” propriu. Al lui Cisco se numeşte IOS şi la unele modele se cumpără hardware-ul separat şi licenţa pentru software separat.

Dacă routerele voastre de 50 de lei nu sunt stabile, tot voi sunteţi de vină: faceţi trafic! :biggrin: Ia lăsaţi-le idle să vedeţi ce bine merg...

Top Bottom