1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vand Samsung S2 Plus, blocat Orange

Discussion in 'Alt tip de publicitate' started by wirespot, Mar 28, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. wirespot

wirespot Membru Senior

Vând Samsung I9105 Galaxy S II Plus, varianta I9105P (are în plus NFC). Este blocat în Orange. Este nou, pachet complet (inclusiv bonus pachet cartelă prepay cu credit 5 euro), desfăcut doar pentru probă, garanţie 2 ani etc. 750 RON. Doar Bucureşti.

2. Neo

Neo Motan agresif

Ca o adaugire, se poate debloca pentru utilizare extrem de usor, ca orice handset Android, de altfel :smile:

Also NFC kind of rulz.

3. wirespot

wirespot Membru Senior

Că veni vorba, uite un tip care le deblochează, la care am apelat şi-n trecut (pentru telefoane Samsung) şi a fost ok.

4. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Eu am avut (inca e prin casa, dar nu il mai folosesc) tot S2 in Orange si l-a deblocat frate-meu cand se plictisea intr-o seara, ca eu aveam abonament Vodafone. Nu mai tin minte pasii, dar era ceva extrem de simplu. Apoi am facut upgrade la OS de vreo 2 ori (la 4.04 si 4.1, parca) oficial prin Orange, nici o problema.

5. wirespot

wirespot Membru Senior

E foarte bine că se poate debloca dar nu vreau să umblu eu la el, oricât ar fi de simplu.

6. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Informatia e pentru potentialul cumparator :smile:

7. wirespot

wirespot Membru Senior

Scuze, între timp m-am prins. :smile:

8. wirespot

wirespot Membru Senior

Preţul este negociabil, apropo.

9. wirespot

wirespot Membru Senior

S-a rezolvat.