Vând router și switch gigabit

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Vând așa:
- Router Ubiquiti Networks UBNT EdgeRouter Lite, cu 3 interfețe gigabit, cu ultima versiune de firmware instalată. Administrare web dar și CLI, PPPoE offloading în hardware cu care pe speedtest a scos aproape 980 Mbps la RDS. În cutie cu alimentator, 400 lei.
- Switch TP-Link TL-SG1008, cu 8 porturi gigabit, carcasă metalică și alimentare încorporată (are mufă IEC pentru alimentare direct la rețea), suport jumbo frames, LED-uri de stare, bracket-uri metalice pentru montare în rack de 19" unde ocupă 1U. În cutie, cu cablul de alimentare, 100 lei.

Ambele sunt scule foarte, foarte bune, stabile ca Ceahlăul, fără nici o problemă în utilizare.
 
Ma, acum ca voi doi va dati intalnire, e treaba voastra. Dar de ce trebuie sa aflam si noi? :biggrin:
 
Tot de switch aveam nevoie si eu, ca routerul l-am inlocuit recent cand a crapat ala vechi (Cisco cu Cisco). Intrucat incerc sa nu devin hoarder, eu spun pas.
 
Ultimele switchuri luate au fost tot TP-Link, TL-SG108 gen. Gigabit, 8 porturi, cutia metalică e doar un pic mai mare decât alea 8 porturi, cu alimentator extern. Sunt variante și cu 5 porturi. E serie SOHO deci merg ok, dar nu te aștepta la reziliența unuia pentru rack.
 
Am uitat :biggrin: Routerul s-a dus la un amic, foarte încântat că acum îi merge netul de câteva ori mai repede.
 
Back
Top