Vand Nexus 10, 32 GB

crocodilu

Membru Senior
Vand tableta Nexus 10, 32 GB, cumparata de aprox 2 saptamani din Google Play US, practic nefolosita, pachet complet.
Se mai ofera cadou si o husa originala tot din Google Play, modelul dark grey + un cablu USB OTG.

Pret: 1800 RON neg.

Mai multe detalii: 0723620192 sau yms: crocodilu_q

PS: schimb si cu un ipad4, 16 wifi (nu ma intereseaza cu 4G), dar cu ~ 400 RON diferenta din partea voastra, tinand cont ca pot cumpara un ipad4 nou noutz cu factura si garantie sub 1500 RON.
 
Deci vinzi produs care costă 380ish dolari cu >400 EUR și ceri diferență pentru ipad pentru că poți lua nou nouț cu factruă și garanție..

Mă doare mintea.
 
Cu mentiunea ca la noi (din cate vad, tell me if I'm wrong) tableta se gaseste la 2700 RON, deci 600E. Nu vad ce e asa mindboggling si ce are sula (pretul din US) cu prefectura (pretul si availability aici).
 
Are pentru că mi se pare jenant să faci bișniță pe XF. Parcă pentru asta era CG & similar shit forums.
 
Actually costa 499$ pe Google Play (din cate pot sa vad), sau 557$ pe Amazon, uiti ca e modelul 32GB. Ia in calcul si faptul ca vine cu husa+cablu si probabil ajungi la peste 1800. Tot nu vad bisnita. Are you trolling and I'm falling for it or what?
 
Pff, lipseste omu 2 zile de aici, si o luati razna. Am ajuns sa mi se zica si ca fac bisnita :smile:

Neo draga, am dat 499$ pe google play pe ea acum cateva zile + 50$ taxa de New York. Mi-a cumparat-o cineva pentru mine si mi-am dat seama ca nu-mi place si nu pot sa renunt la ipad pentru ea, asa ca o vand.

550$ la cursul zilei fac usor peste 1800 RON. Ca sa nu mai zic ca ofer cadou husa pe care am dat 30$ (+ taxe), transportul cu DHL incoace si vama si tva-ul pe care mi le-a platit cineva pe firma, care precum probabil stii, au batut peste 30% din valoare.
Aduna tu toate astea si vezi care e pretul daca ti-o cumperi tu singur din google play.
Cea mai ieftina pe care am gasit-o aici e la 2200 RON (okazii, tot din US), dar tinand cont ca eu am desfacut-o, zic ca 1800 negociabil e mai mult decat rezonabil. Oricum o sa pierd bani.

Deci te rog sa te abtii de la comentarii ... ne-gandite, ca sa nu le zic altfel.

LE: acu vreau doar sa o vand ca mi-am cumparat de aici un ipad4. De asemenea, nici cablul OTG nu mai e, sorry, tocmai mi-a picat fisa ca pot sa-l folosesc la S4. Oricum nu era mare branza, am dat 30 de lei pe el.
 
Last edited:
Ok, trebuie să-mi cer scuze pentru că m-a indus în eroare prețul de la varianta 16GB. :smile:
 
Back
Top