1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vând diverse.

Discussion in 'Vând hardware' started by Neo, Feb 27, 2012.

1. Neo

Neo Motan agresif

Pun întâi aici anunțul, că ajung prin București cu ocazia Sărbătorilor de Paști și sincer mi-e lene să le listez pe ebay. Vor fi disponibile 1 săptămână, după care voi trece peste lene :biggrin:

Așa.

3D Connexion Space Navigator - 260 RON; motivul vânzării - upgrade.

Intel i5 530 socket 1156 - ține se pare pe la 4GHz cu voltaj tip 1.2 or smth parcă - 250 RON

Samsung Galaxy Tab 7'' (unlocked) - 16GB memorie internă, vine cu husă shock proof și card de 8GB, estetic și funcțional 10/10 - 1300 RON

Antec NSK 4482B cu sursă Antec Earthwatts 380W - 300 RON - carcasa rezervată, sursa la 150 RON rămâne la vânzare.

Wacom Bamboo One - câteva zgârieturi foarte fine pe suprafața utilă, stylus intact - 120 RON; motivul vânzării - upgrade. - rezervată

Nokia E51 black (unlocked) - bateria ține încă obscen de mult, pe la 1 săptămână cu convorbiri relativ dese - 375 RON

Nokia 5200 (locked Orange România) - baterie nouă, carcasă nouă, negru + roșu - 150 RON

Leadtek Winfast GTS250 - 150 RON. Coolerul arată puțin cam nasol, dar placa este în bună stare de funcționare. - rezervată

Nvidia GeForce 7300GS
    - 50 RON. Pentru momentele de cacao când crapă ceva :biggrin:

Galaxy S2 - cel vechi cu ecranul schimbat la 1300 RON sau cel nou la 1700 RON, pachete complete + husa asta și card de 32GB inclus.

Poze la cel vechi - e puțin "ciobit", dar funcționează impecabil și cu husa nu este vizibilă nicio problemă.

Cel nou este absolut impecabil - este new return de la asigurator după ce l-am trimis pe cel inițial care luase o trântă și se alesese cu ceva zgârieturi, de unde și prețul ceva mai mare. Îmi este perfect indiferent care se vinde, dar doar unul va pleca.

Contact: PM sau Y!, doar dacă nu vă place să plătiți roaming cei care-mi știți numărul :biggrin:

Dacă unele prețuri vi se par exagerate vă rog să mă trageți de mânecă.

Mulțumesc.

Last edited: Feb 29, 2012
  2. termita

termita Membru Senior

La tableta ce inseamna zgarieturile alea? cum afecteaza folosirea ei?

3. Neo

Neo Motan agresif

Doar estetic, tableta ca funcționalitate este 10/10. Nu știu pe unde am pus cutia, în schimb.

Rezervate așa până acum:
    - GTS 250;
    - i3 530;
    - Wacom Bamboo One.

Attached Files:

4. Neo

Neo Motan agresif

First post updated :biggrin:

5. Neo

Neo Motan agresif

i3, 7300GS -> rezervate. First post updated.

LE: first post not updated că nu se poate :biggrin:

6. Neo

Neo Motan agresif

Se adaugă așa:

Lenovo Thinkpad Edge 14"
    - AMD Dual Core P360@2.3GHz;
    - 2x4GB RAM Corsair Value;
    - DVD-RW;
    - video Radeon 5400 series 1GB dedicat;
    - eSATA, HDMI, VGA ca porturi mai deosebite, în rest uzualele LAN/WLAN/BT/card reader/etc.
    - nu are HDD! Acceptă orice SATA 2/3 format 2.5'' grosime 9.5mm.
    - preț: 1000 RON.

SSD Corsair Force III 120GB - cumpărat din UK, garanție aici destul de multă rămasă, nu cred să aibă nevoie. Îl dau pentru a-mi lua un SSD mSATA, am făcut raid 0 de 2x750GB pe M6600 :biggrin: Preț: 550 RON.

7. termita

termita Membru Senior

Poti sa pui niste poze cu laptop-ul?
    L.E. ecranul e mat sau lucios?

8. Neo

Neo Motan agresif

Ecranul e lucios din păcate, dar am ceva poze pe-aici, nu este deranjant în lucrul efectiv. 15"@1366x768, rezoluția nu este super-duper dar mere fain.

LE: și capacul este glossy, a ieșit așa în poză din cauza pola :frown: De asemenea, nu are niciun defect, decât zgârieturi fine-fine-fine, normale de altfel.

9. maxu

maxu Membru Senior

Mai nene, zici ca e Edge 14 tzoli si apoi spui ca are 15 de fapt. Dai link la versiunea Intel si cand colo e AMD. Hotără-te! :smile:

10. Neo

Neo Motan agresif

14 inch. Are procesor AMD, dar nu se mai fabrică modelul. Specificațiile sunt cele care le-am dat, nu știu ce mi-a venit cu 15 inch :biggrin:

11. Neo

Neo Motan agresif

Lappie rezervat, SSDul 500 RON fix nenegociabil, primul venit primul servit :smile:

12. Neo

Neo Motan agresif

Bump, reduceri mari:
    - Space Navigator -> 200 RON;
    - Galaxy Tab 7" -> 1000 RON;
    - Nokia 5200 -> 100 RON;
    - SSD Corsair Force III -> 500 RON.

13. dreamer

dreamer Little Devil

Cand mai scazi cu SSD-ul ala da-mi de stire, poate te scap eu de el. :smile:

14. Neo

Neo Motan agresif

Mai jos de 500 RON nu scade, îmi pare rău.

15. dreamer

dreamer Little Devil

Np, spor la vanzare atunci! :smile:

16. Neo

Neo Motan agresif

Hai sus cu ele, săptămâna viitoare ajung în București :biggrin:
    - Space Navigator -> 180 RON;
    - Galaxy Tab 7" -> 900 RON;
    - Nokia 5200 -> 80 RON;
    - SSD Corsair Force III -> 500 RON.
    - S2ul vechi -> 1100 RON sau S2ul nou -> 1600 RON.

Papa needs a docking station, come on :biggrin:

17. Neo

Neo Motan agresif

Ce-a fost s-a livrat și s-a plătit, sper că n-a crăpat nimic pe drum :smile: