1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vand coolere de toate tipurile...

Discussion in 'Vând hardware' started by Cosmin_C, Dec 28, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

In urma upgrade-urilor interminabile la PC am ramas cu mai multe coolere; cum la mine stau degeaba, ma gandeam sa le dau unora care au ce face cu ele. Deci, sa le luam pe rand, dupa poza, de la sus-stanga spre jos-dreapta...

- Sharkoon 80x80x25 mm, 1500-2500 rpm, cu senzor de temperatura mobil, cu fir de 10-25 cm; nu a fost folosit decat 2-3 zile;
    - doua radiatoare, unul pentru ventilator de 60 mm si altul pentru ventilator de 80 mm - acesta din urma are si insertie de cupru;
    - doua grile de protectie pentru ventilatoare de 80 mm;
    - ventilator Delta (parca) 80x80x25 mm, la care nu mai am abtibildul de pe spate cu marca, l-am demontat sa il curat, varsta aproximativa 2 ani;
    - ventilator complet no-name, 80x80x25 mm, nu mai stiu nimic despre originile sale dar e destul de silent;
    - ventilator Spire 80x80x25 mm, 2300rpm, de pe un Falcon Rock II, folosit cam un an;
    - ThermalTake de 120 mm, 2000rpm, ideal de pus pe 5V pentru liniste, de pe o sursa TT, folosit cam 6 luni;
    - Akasa Ultra Quiet 120mm, link, cumparat acum vreo saptamana, folosit 2-3 zile.
    - cooler de HDD, poate fi folosit si pe 5V pentru liniste si racire oricum foarte buna, folosit cam un an.

Acum preturile: toate ventilatoarele de 80 mm costa 5 ron (50.000 rol) bucata, radiatoarele au acelasi pret iar grilele de protectie vin gratis impreuna cu un cooler (la cerere). Ventilatorul de HDD costa tot 5 ron. ThermalTake-ul de 120 mm costa 25 ron iar Akasa Ultra Quiet 30 ron.
    Daca cineva doreste mai multe lucruri e posibil sa ofer reduceri; contact prin PM.

Attached Files:

2. Rabbit

Rabbit Nebun

Dacă poţi, rezervă-mi şi mie până după sărbători două ventilatoare de 80 mm, cele cu cel mai bun raport performanţă/silenţiozitate.

3. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

OK. E putin probabil sa se dea, vad ca pana acum am clienti gramada la ventilatoarele de 120 mm - care apropo, sunt aproape date amandoua.

4. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

S-a dat cam tot, spre surprinderea mea. Closed...

Thread Status:
Not open for further replies.