Telefon

S-a rezolvat la o reprezentanță VF în care nu aveau SIM-uri pentru pre-pay, dar după ce am ascultat descrierea unei oferte extraordinare de a trece la abonament (și pe care am refuzat-o), au găsit un 'capsator' de SIM-uri și l-au decupat pe cel vechi.
 
In orice supermarket exista cel putin 3 sau 4 firme de bibilit telefoane. Parca iti iau 5 lei sa taie cardul la ce dimensiune vrei. Cum'on. :biggrin:
 
Am comandat H798 - așa era listat pe site, dar am primit H791, varianta pentru restul lumii, nu pentru Asia. Deși cred că se așteptau să fie H798, în colet fiind și un adaptor pentru priză.
 
Parca iti iau 5 lei sa taie cardul la ce dimensiune vrei.
În orice magazin VF poți cere un SIM de schimb, varianta nano-SIM cu adaptoare, gratis. Și apoi intră în sistem și modifică IMSI-ul asociat numărului. Done.
 
Vad ca la Quickmobile e si varianta 790, sa mor daca mai inteleg ceva...
Pt ioropa care varianta acopera toate benzile posibile de 4G? 791?
 
North American model (LG-H790):
UMTS/WCDMA bands: 1/2/4/5/8
CDMA band class: 0/1/10
LTE (FDD) bands: 1/2/3/4/5/7/12/13/17/20/25/26/29
LTE (TDD) bands: 41

Hong Kong model (LG-H798):
UMTS/WCDMA bands: 1/2/5/8
LTE (FDD) bands: 1/3/7/8/26
LTE (TDD) bands: 38/40/41

International model (LG-H791):
UMTS/WCDMA bands: 1/2/4/5/6/8/9/19
LTE (FDD) bands: 1/2/3/4/5/7/8/9/17/18/19/20/26/28
LTE (TDD) bands: 38/40/41
 
Multumesc mult, nu stiam ca este si versiune speciala pt HK! Credeam exista doar US si ROW.
 
I-am rescris radio-ul si bootloaderul cu cele din ultimul firmware oficial, dar nu stiu cum pot verifica daca s-au activat si restul frecventelor. In bootloader la version apare tot H798
 
Bleah, uitasem ce înseamnă un telefon fără root și fără blocarea reclamelor. Goodbye OTA updates, hello AdAway!

Există alternative mai bune?
 
Dupa ce ati umplut Nexusurile 5X cu tot felul de aplicatii, cat spatiu v-a mai ramas din cei 32 respectiv 16 GB? Banuiesc ca androidul ocupa undeva pe la 8 -10 GB.
 
Scrie în specificații că spațiul disponibil pe ăla de "32" e pe undeva pe la 25-26.
 
32 sau 16 giga o fi având toată stocarea Flash din telefon, dar asta nu spune nimic despre modul în care este partiționată. Locul unde stochezi poze și muzică nu e același cu locul unde se instalează aplicații. Îmi amintesc de un magnific Sony Xperia Arc care avea 8 GB de stocare internă, dar spațiul pentru Android era de aproape 1 GB și, după un factory reset, avea loc doar vreo 160MB pentru aplicații și actualizări descărcate de pe Google Play. Good luck with that. Fără root să dai afară bălării și să suprascrii aplicațiile sistem cu versiunile actualizate n-aveai loc de manevră.
 
Back
Top