Teapatalk

Tapatalk pentru XF?

• Vreau - îl folosesc

Votes: 4 26.7%
  • Mi-e indiferent - nu mă deranjează dacă există sau nu

Votes: 9 60.0%
  • Nu vreau - intru prin browser și bannerul mă deranjează

Votes: 2 13.3%

• Total voters
    15
  • Poll closed .

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Marius, n-o să opresc un plugin prin care intră 1-2 iOS users + 2-5 Android users zilnic din vreo 10 activi, doar fiindcă tu te încăpățânezi să folosești un anumit telefon pe care nu poți nimeri un buton de închidere a unui banner care după aceea nu ar mai trebui să apară niciodată.

[edit] Și dacă chiar vrei să consulți userii, măcar fă-o într-un mod clar și unbiased. Uite așa.

radul

Membru Senior
Sugar daddy
Cum taică, că mie-mi apare de fiecare dată! Nu mă deranjeaza, dar nici indiferent nu-mi e! Sau vorbim de chestii diferite? Oricum eu votez cu doamna Clotild, dar nu avem opțiunea in poll!

Attachments

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Bannerul mai apare după ce închizi bannerul cu x-ul din stânga logo-ului? Ar trebui să nu. Cred că ține minte opțiunea printr-un cookie - dacă ai vreun cookie cleaner o să uite că l-ai închis.

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Băi, pe Opera Mini de pe Xiaomi Mi4C n-a mers să închid rahatul ăla. Așa, ca fapt divers. :smile:

radul

Membru Senior
Sugar daddy
Bannerul mai apare după ce închizi bannerul cu x-ul din stânga logo-ului? Ar trebui să nu. Cred că ține minte opțiunea printr-un cookie - dacă ai vreun cookie cleaner o să uite că l-ai închis.
Nu văzusem icsul ala, merci! Si tocmai ce mi-am schimbat ochelarii!

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Băi, pe Opera Mini de pe Xiaomi Mi4C n-a mers să închid rahatul ăla. Așa, ca fapt divers. :smile:
Adică nu apare x-ul, nu poți face click pe el, nu reacționează când faci click, sau se închide și dup-aia reapare? Dă-mi detalii, eventual și un screenshot cu ecranul, să ridic întrebare la Tapatalk.

LNT

Meşter Strică-Tot
Sugar daddy
Apare ok si merge X-ul, apoi nu mai apare banner-ul ala, ci doar mesajul ca foloseste cookies.
Nu m-am logat, folosesc tapatalk. Si Opera pe Android.

Attachments

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Adică nu apare x-ul, nu poți face click pe el, nu reacționează când faci click, sau se închide și dup-aia reapare? Dă-mi detalii, eventual și un screenshot cu ecranul, să ridic întrebare la Tapatalk.
Adicătelea dau pe CS şi nu se împlântă nimic. Screenshot n-am, intru prea rar de pe telefon. :smile:

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Bun, deci cred că rezultatul e clar. 4+9 care n-au o problemă cu tapatalk sau chiar îl cer, 2 care au o problemă și vor trebui să găsească un workaround.

Dacă îmi dați un screenshot + descrierea completă a platformei pe care se manifestă (model telefon, OS, browser, addons), pot ajuta cu ridicarea problemei spre Tapatalk. Dar nu îmi pun mari speranțe într-o soluție cât ai bate din palme.

Marius '95

Membru Senior
Sugar daddy
Samsung i9000
browserul preinstalat sau FF Aurora, la alegere
Nu pot apasa X-ul de inchidere. E prea mic. Bannerul acopera butonul de login. Daca totusi reusesc sa fac login (cu zoom, scroll lateral, etc), bannerul ramane. Nu pastrez cookies decat pana la sfarsitul sesiunii.
N-am cu ce sa fac screenshot.

puterfixer

Administrator
Sugar daddy
Pentru screenshot, încearcă să ții apăsat butonul Back și să apeși butonul Home, sau combinația de butoane Power-Home, sau Power-Volume Down (care mi se pare că e standardul în Android).

Browserul încorporat (în acel telefon vechi cu Android vechi) are vulnerabilități masive. Pe net circula acum vreo doi ani un advisory despre el: nu doar să fie evitat pentru uz curent, ci chiar să fie dezactivat sau „frozen” pentru cine are telefonul rootat.

Pentru a nu mai vedea bannerul, va trebui să păstrezi cookie-urile cel puțin de la acest site.

Workaround pentru login - intră prin https://xf.ro/login care ar trebui să-ți afișeze formularul cu user/pass în mijlocul ferestrei, nu sus.

Între timp mai încerc o chestie - să hackeresc puțin hook-ul plugin-ului pentru a nu mai afișa deloc acest smart banner, dacă pot. Deși am o impresie că au făcut eforturi pentru a nu putea scăpa atât de ușor în conturile gratis.

Top Bottom