Procesor si Placa video

radul

Membru Senior
In urma unui upgrade fi-miu a ramas pe stoc cu urmatoarele:

• Procesor Intel Coffee Lake, Core i5 9600K 3.7GHz - mai are 2 ani garantie - zice ca ar vrea pe el 1000 lei.
  • Placa video Asus ROG Strix GeForce RTX™ 2060 OC, 6GB, 192-bit - cu inca 2 ani garantie (cica ar avut si asta 36 de luni intial) cumparata in mai anul trecut - vrea pe ea 1800 lei.

Ambele sunt in Bucuresti, daca e cineva interesat sa-mi spuna si va pun in legatura.
Daca preturile vi se par prea mari, spuneti-mi, eu habar nu am cat ar face azi cele de mai sus.

burebista

Manic Miner
Sugar daddy
Măi nu mai sunt chiar la curent cu hardware-ul dar mi-au sărit în ochi prețurile alea așa că am aruncat un ochi pe computergames și mygarage să văd niște prețuri la SH-uri.
Cred că ar trebui să mai scadă fo' 300 lei la fiecare ca să-l bage cineva în seamă.

Nu mă bate, zic și io. :smile:

radul

Membru Senior
Cred că ar trebui să mai scadă fo' 300 lei la fiecare ca să-l bage cineva în seamă.
Probabil ca asa este, ii transmit!
Daca scade, i le cumpar eu, pentru ca inca sunt pe Sandy bridge.(i5-2400, 3100MHz). N-am niciun motiv sa-l schimb si face treaba din 2011 incoace. Astept sa faca macar 10 ani si abia dupa aia ma gandesc la upgrade.

Top Bottom