1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Placă video VIVO

Discussion in 'Cumpăr hardware' started by Neo, Sep 18, 2009.

1. Neo

Neo Motan agresif

Caut o placă video capabilă de VIVO pentru un sistem media-center-like.

Preferinţe:
    ATi:
    - 8500, 9000, 9200Pro (varianta All-in-Wonder);
    - 9800Pro (varianta All-in-Wonder);
    - X800/X850 Pro VIVO, X800XT VIVO, X850 XTPE;
    - X1800XTX.

NVIDIA:
    - 6600GT Silent Pipe de la Gigabyte - ar fi minunată dacă s-ar mai găsi vreuna;
    - de altele spre ruşinea mea nu mai ştiu :biggrin:
    - LE: s-ar părea că mai sunt, exemplu EVGA 7900GS KO.

În funcţie de ce găsiţi negociem preţul. Prefer AGP 2x/4x, mai degrabă PCIe decât AGP8x. Mă rog, asta nu e musai aşa important, cât funcţia respectivă.

Mulţam frumos.

2. maxu

maxu Membru Senior

E un X850 pe XPC pe la 90 lei, dar nu ma pune sa dau link... Dar din ce zici tu, majoritatea sunt (si) AGP 8x

3. puterfixer

puterfixer Administrator

Gigabyte GV-N66T128VP, NVIDIA GeForce 6600 GT Silent Pipe, AGP, 128 MB DDR III 128 bit, D-Sub, DVI-I, VIVO, HDTV. Stă frumos în cutia retail originală de când am schimbat sistemul şi magistrala. Cât dai? :biggrin:

Vrei şi un TV Tuner? K-World, PCI, chip Philips 6131 dacă-mi amintesc bine...

4. Neo

Neo Motan agresif

Adjudecat :biggrin:

5. Neo

Neo Motan agresif

Se adaugă la căutări:

- placă de bază AGP 8x (K#*@(!) preferabil slot 1 cu SDR - nu întrebaţi :biggrin:
    - if not slot1 + SDR, se caută şi procesor/RAM.

Tenx :goofy:

6. IceCub

IceCub Membru Senior

Nu exista combinatia Slot1 + AGP 8X... Va trebui sa te multumesti cu AGP 4X.
    De preferat ar fi o placa cu chipset Intel 440BX sau Via Apollo Pro 133A, pentru ca suporta FSB >=100MHz:wink:

O intrebare (oarecum fireasca): la ce folosesti un astfel de sistem, tindnd cont de faptul ca SDR-ul e al naibii de scump???

7. Neo

Neo Motan agresif

SDR am cu găleata :smile: Am un 440BX sub forma unui Asus, mai tre` să studiez :biggrin:

8. IceCub

IceCub Membru Senior

9. Neo

Neo Motan agresif

Ok, pe placa mea de bază nu se potriveşte fizic :frown:

Deci AGP 4x cu slot 1 şi SDR se găseşte pe undeva? Dar fără compatibilitate cu AGP 2x (placa mere pe plăci de bază AGP 4x).

Danke. 440BX preferabil, of course.