Placa de baza pentru Duron

Status
Not open for further replies.

sage

Membru Senior
Am un Duron 850 Mhz care a rămas fără placă de bază. Cine poate să-mi ofere o placă de bază pentru el şi pentru memoria SDRAM va fi răsplătit regeşte (şi marmota învelea ciocolata... :biggrin: ).

Să recapitulăm.

Doresc să cumpăr o placă de bază socket A cu suport pentru memorie SDRAM. Dacă se găseşte ceva cu suport dual, adică şi pentru DDRAM, cu atât mai bine.

Uitasem, eu sunt din Bucureşti şi aş prefera să facem afacerea loco.
 
Are un prieten ceea ce te intereseaza pe tine: placa de baza cu VIA KT133 si SDRAM dar cred ca vrea s-o dea cu tot cu procesor (Duron 850 MHZ) si cooler.

Later edit: poate s-o dea si fara procesor :wink:.
 
Super. Spune te rog cine a produs-o, din ce an este (daca mai are garantie) si care este pretul cerut.
 
Ceva de acest gen caut si eu. Am gasit aici mai multe variante, atat second cat si noi. Chestia e ca astia au placi noi ASRock cu KT266 (SDR+DDR) la 900.000 - mi se pare o alegere foarte buna, ai si garantie doi ani... :wink:
 
Placa e produsa de Commate si prietenul meu vrea pe ea 500k, dar are o mica problema: nu mai are piciorusele la socket. Are gauri in jurul socket-ului pentru cooler-e mari, deci n-ar fi o problema
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top