1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kit Wireless: tastatură+mouse

Discussion in 'Ajutor: La cumpărături' started by LNT, Nov 21, 2011.

1. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Inițial aveam în vedere
    Microsoft Wireless Desktop 800

dar design-ul pare prea simplu și am zis să plusez. Așa că...am de ales între cele două:
    Kit Logitech MK320 Wireless Desktop
    Kit Microsoft Desktop 3000

Logitech pare ok dar n-am găsit descrie prea relevantă. În schimb cea de la MS pare ok dar toți se leagă de maus că nu e plastic bun pe el. Nu c-ar fi vreo problemă dar m-ar atrage mai mult kit-ul MS. Sugestii?

2. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

M-am autosugestionat si am luat MK320, foarte multumit de ele cu o singura exceptie, anume bateria la mouse se termina foarte repede. Mai nou a aparut Logitech M185 - mouse fara lumina vizibila si ei spun ca bateria tine 12 luni. L-am vazut, e aproape identic cu cel din kit-ul MK320, doar ca nu stiu daca se gasesc si tastaturi wireless separat (nu mai stau acuma sa caut) dar ar fi o optiune daca sunt destule porturi USB disponibile.

LE: Am uitat sa spun, bateriile la tastatura tin destul de bine, cam 6 luni. Ce ma cam deranjeaza e ca nu e nici un bec pe ea, dar asta cred ca din motive de consum electric.