Kit Wireless: tastatură+mouse

Discussion in 'Ajutor: La cumpărături' started by LNT, Nov 21, 2011.

1. LNT

LNT Meşter Strică-Tot Sugar daddy

Inițial aveam în vedere
    Microsoft Wireless Desktop 800

dar design-ul pare prea simplu și am zis să plusez. Așa că...am de ales între cele două:
    Kit Logitech MK320 Wireless Desktop
    Kit Microsoft Desktop 3000

Logitech pare ok dar n-am găsit descrie prea relevantă. În schimb cea de la MS pare ok dar toți se leagă de maus că nu e plastic bun pe el. Nu c-ar fi vreo problemă dar m-ar atrage mai mult kit-ul MS. Sugestii?

2. LNT

LNT Meşter Strică-Tot Sugar daddy

M-am autosugestionat si am luat MK320, foarte multumit de ele cu o singura exceptie, anume bateria la mouse se termina foarte repede. Mai nou a aparut Logitech M185 - mouse fara lumina vizibila si ei spun ca bateria tine 12 luni. L-am vazut, e aproape identic cu cel din kit-ul MK320, doar ca nu stiu daca se gasesc si tastaturi wireless separat (nu mai stau acuma sa caut) dar ar fi o optiune daca sunt destule porturi USB disponibile.

LE: Am uitat sa spun, bateriile la tastatura tin destul de bine, cam 6 luni. Ce ma cam deranjeaza e ca nu e nici un bec pe ea, dar asta cred ca din motive de consum electric.

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice