Internet Zapp prepaid

Marius '95

troubleShooter
Sunt in cautarea unui alt abonament de internet mobil decat RDS-ul actual. As vrea sa ma intorc la Zapp. Aveau cartele 3G preplatite. Cam scumpe comparativ cu RDS, dar mergeau bine. Nu reusesc sa mai gasesc - au fost preluati de Cosmote si astia acum, in orice magazin as intra, incearca din rasputeri sa-mi bage pe gat internetul lor propriu care-i un mare jeg.
Stie cineva unde mai gasesc cartele de internet Zapp?
 
Intamplator stiu pe cineva care a lucrat la Zapp si acum lucreaza la Cosmote. Daca nu iti raspunde altcineva inainte, o sa aflu de la el in cateva zile un raspuns pt tine.
 
Asa este, Zapp = Cosmote, asa ca oferta este limitata doar la ceea ce ti se ofera in magazine sau pe siteul lor...
 
@Marius95
Din pacate amicul rstile se pare ca nu are destule stele sa iti raspunda personal in partea asta a forumului asa ca iti transmit eu ce mi-a zis:

Brandul Zapp inca exista dar nu cunosc exact daca mai exista cartele prepaid, probabil prin hipermarketuri sa mai gasesca din stocul nevandut. In orice caz, voi verifica maine ce si cum.
 
Daca iti mai e de folos, amicul a facut niste verificari suplimentare si a precizat urmatoarele:

Cartelele de reincarcare se gasesc la toate pay-point-urile din tara, in general sunt prezente la casele de bilete sau supermarketuri dar si magazine normale de piata sau la dealerii care vand cartele de reincarcare pentru toti operatorii. Mai pot fi gasite si la toate automatele de pe strada, la fel, ele au pt toti operatorii. Problema este ca la payponturi se gasesc doar cartelele de reincarcare. Totusi este posibil si aiba si sim-uri.
 
"XF Foxter", 2012-05-23 21:07:56:
Salut

marius_doc, 21:08:07:
sal

"XF Foxter", 21:08:07:
https://xf.ro/showthread.php?t=4556&p=131611&posted=1#post131611

"XF Foxter", 21:08:17:
legat de cartele zapp

marius_doc, 21:08:22:
da

"XF Foxter", 21:08:31:
mi-a raspuns amicul

marius_doc, 21:09:04:
ok, thx

[...]

"XF Foxter", 2012-05-23 21:10:15:
ok, sa se mai intereseze sau nu mai e nevoie ?

marius_doc, 21:10:25:
nu mai e nevoie

"XF Foxter", 21:10:30:
ok

marius_doc, 21:10:44:
spune-i multumesc

"XF Foxter", 21:12:01:
i-am transmis
Nu stiam ca trebuie sa dau explicatii tertelor parti despre cui ii multumesc, cand si prin ce mijloace.
 
Last edited by a moderator:
Cartela Zapp ar fi mers pe orice telefon? Că parcă ăștia aveau rețea CDMA pe frecvență dubioasă...
 
CDMA-ul are frecventa de 450Mhz. Acolo mergeau pe protocol CDMA2000 sau EVDO.
In retelele CDMA cartela se numeste R-UIM in loc de SIM.
Sint ceva diferente, intrebarea e prea generica.
 
Back
Top