Fluctuatii tensiune retea

Care parte din "scoate absolut tot din priză" n-ai priceput-o de la început? :biggrin:

Am priceput eu, dar mai sint si altii in casa si nu pot face tot ce vreau, cind vreau. Urma sa scot tot cind aveam posibilitatea. De stabilizator eu credeam ca e scos din priza numai ca nu era. De fapt l-am descoperit exact cind verificam ce este bagat in priza prin fiecare camera.

Adica un echipament OPRIT din buton face dezordine in retea si numai scoaterea lui din priza potoleste poltergeist-ul? Ceva pute.

Daca eram priceput la electronica nu scriam aici. Eu nu am raspuns la "de ce s-a intimplat ceea ce s-a intimplat?". Stiu doar ca l-am scos din priza si ca de atunci nu mai am niciun fel de probleme.
 
Cam dubios regulatorul ăla de tensiune. Dacă așa face ca toți dracii când e oprit și n-are consumator conectat prin el, poate că e mai bine că nu ți-ai ținut centrala prin el :biggrin:
 
Cam dubios regulatorul ăla de tensiune. Dacă așa face ca toți dracii când e oprit și n-are consumator conectat prin el, poate că e mai bine că nu ți-ai ținut centrala prin el :biggrin:

Probabil este un regulator cu relee caruia i s-a topit sau blocat un releu. China power.
 
Back
Top