1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Evenimente IT&C

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by Gabriela, Oct 10, 2013.

1. Gabriela

Gabriela Dominion

Mozilla prin universități - prezentări diverse plus oportunități de internship/recrutări. Azi ajung și la București, orele 14:00-16:00 la EC105, Facultatea de Automatică și Calculatoare (UPB). Facebook event.

DefCamp2013 văd că mai e lăudat pe ici pe colo. Speakers. Evenimentul are loc pe 29 noiembrie 2013 în București, la Crystal Palace Ballrooms. Biletele costă €20 pentru studenți și €40 preț normal până pe 20 octombrie, respectiv €25 și €50 după.

2. maxu

maxu Membru Senior

Faza de la Schedule "Soon will be updated" imi aduce aminte de un contract cu o firma "care si-a demonstrat intentia de a isi constitui activitatea intr-o forma juridica potrivita scopului acestui contract" :smile:

3. korby

korby The Cleavemaster

Luni o să particip la o prezentare Intel & MS. Aveţi întrebări la care vreţi răspuns? :goofy:

4. miahi

miahi Wizzard

Păi ce temă are prezentarea? Că dacă ei prezintă noile Surface și tu întrebi de Xeoane și terminarea suportului extins la Win XP, n-o să îți răspundă nimeni :smile:.

5. korby

korby The Cleavemaster

Core gen. 4, sisteme 2 in 1, tablete, ultrabook-uri, Win 8.1 şi, evident, terminarea suportului pt. Win XP. :smile: Astea ca subiecte principale.

6. Neo

Neo Motan agresif

Întreabă când apare un Windows decent :smile:

7. Gabriela

Gabriela Dominion

Stallman în Cluj (6 iunie) și București (7 iunie).

Nu știu în ce condiții se poate participa, aștept să văd ce-mi răspund.