email server

Marius '95

Membru Senior
Sugar daddy
Sa zicem ca administrez un domeniu .ro (sa il numim marius95.ro pentru exemplificare) care este gazduit pe router-ul meu. Site-ul va contine 90% pagini statice si nu-i o problema pentru un router si un stick USB. Dar as vrea sa am si conturi de email. Un server de email este un pic prea mult pentru router-ul meu. Chinuit, merge, dar as prefera alternative.

Deci caut o metoda de a obtine:
- 2-3 conturi de email @marius95.ro;
- mail-urile trimise sa nu contina indicii evidente ca ar fi gazduite in alta parte decat la marius95.ro, sa functioneze reply-ul catre adresa @ marius95.ro, etc.;
- acces prin POP3, IMAP, SMTP, criptare SSL/TLS;
- acces prin webmail si SSL/TLS;
- sub 1 GB trafic pe luna, foarte probabil sub 100 MB;
- posibilitatea de a avea ocazional atasamente > 20 MB;
- posibilitatea de a semna si cripta email-urile; serverul care le gazduieste sa nu compromita semnatura adaugand cine-stie-ce mesaj antivirus, publicitate, etc.;
- totul gratuit? :biggrin:

Last edited:

Marius '95

Membru Senior
Sugar daddy
Problema e ca nu prea incape in 32 MB RAM. Face swap pe stick. :-/
Si n-am gasit pe nimeni in Braila sa imi faca upgrade de memorii la router.

maxu

Membru Senior
Pe gmail sau ceva similar ai incercat? Ai 5 conturi gratis, cel mai bun antispam (inca) si casuta maricica.
Si poti trimite/primi ca fiind @marius95.ro

maxu

Membru Senior
Ah, carramba.. Eu o prinsesem pe asta:
Prior to December 6, 2012, Google offered a free edition of Google Apps—also known as the Standard edition—that had a reduced set of business features.

Marius '95

Membru Senior
Sugar daddy
M-am abonat la dynu.com. 20$/an full email services (adica mail-ul pe serverul lor cu smtp + pop + imap + antispam + optiuni faine gen alias si wildcard pentru alias-uri nelimitate.
Me happy.

Top Bottom