Cumpăr ventilatoare ADDA sau Nexus

Status
Not open for further replies.

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Am nevoie de nişte ventilatoare (aproape) perfect silenţioase la 12V care să suporte scăderea voltajului până la 5/7V... ADDA-uri, Nexus-uri, poate şi YateLoon. Am nevoie de două bucăţi de 8 cm, o bucată de 9 cm şi două de 12 cm.
Vă rog nu veniţi cu oferte de Arctic Cooling, Zalman, Panaflo sau mai rău... Vantec pt. că nu am experienţe plăcute cu nici o marcă.
Sunt interesat de ventilatoare SH pt. că mai mult ca sigur nu găsim ADDA în România.

Mulţumesc, o zi bună tuturor.

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Mai rău. Alea au zgomot de motor. :tongue:

OK, încă o precizare: sunt... repet, sunt excluse ventilatoarele ball-bearing. Am nevoie doar de sleeve-bearing pt. că vreau să-mi fac un sistem "dead-silent".

Mulţumesc oricum.:beer:

hulubei

questionable intruder
ADDA găseşti remarcate la Scythe. Cel puţin cel de pe Ninja este acelaşi ADDA din sursele Seasonic S12.

Edis0n

addiction syndrome
Am câteva ADDA, dar numai silent nu sunt la turaţie nominală...
Sunt scoase din surse/carcase COMPAQ, destul de noi, altfel. Model AD0912US-A70GL, DC12V, 0.30A. (La curentul ăsta se explică "silenţiozitatea" lor. :wink:)

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Originally posted by hulubei
ADDA găseşti remarcate la Scythe. Cel puţin cel de pe Ninja este acelaşi ADDA din sursele Seasonic S12.
Recunosc că mă gândeam şi la Scythe S-FLEX SFF21E. :tongue:
Originally posted by Edis0n
Am câteva ADDA, dar numai silent nu sunt la turaţie nominală...
Sunt scoase din surse/carcase COMPAQ, destul de noi, altfel. Model AD0912US-A70GL, DC12V, 0.30A. (La curentul ăsta se explică "silenţiozitatea" lor. :wink:)
Voi căuta informaţii după cod şi să vedem...
Originally posted by Neo
Te fugăreşte Bonko dacă te aude :biggrin:
:goofy: :tongue:

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Încă mai vreau... dar numai Nexus D12SL-12. :goofy: După documentări mai atente am ajuns la concluzia că sunt mai silent decât ADDA.

Status
Not open for further replies.
Top Bottom