Cumpar Gigabyte 7VT880-L

PigBrother

Membru Senior
Caut susnumita placa de baza.
Nu intrebati de ce Gigabyte, nu intrebati de ce VIA. Nu raspund la provocari. :biggrin:

In lipsa acuta merge orice alt mobo cu KT880, exceptand chestia aia de la ASRock care are doar 3 sloturi PCI.
 
Eu stiam la un amic un Asus cu KT880, diferentele fata de Gigabyte fiind posibilitatea setarii multiplicatorului si AGP Lock. O sa verific daca e de vinzare.
 
Afaik nici un KT880 nu are AGP lock. Multiplicator nu ma intereseaza ca nu fac overclock.
Pur si simplu e un un chipset solid si sanatos care nu m-a dezamagit. :smile:

Daca nu gasesc pana sambata ma vad nevoit sa iau un NForce2, ceea ce nu-mi surade deloc.
 
Namely, I have to stress that VIA KT880 has finally acquired the so long-awaited option to clock the AGP/PCI buses asynchronously, which is also known as AGP lock. In other words, now when you want to increase the FSB frequency beyond the nominal values, such as 100/133/166/200MHz, you will also be able to avoid synchronous growth of the AGP and PCI frequencies together with the FSB one, so that they exceeded the nominal 33/66MHz.
...
Formally, one of the biggest advantages of ASUS A7V880 from the overclocking point of view is the possibility to change the CPU clock frequency multiplier within a very wide range and the opportunity to lock AGP/PCI bus frequencies during overclocking.
From Xbit review of Asus A7V880 :biggrin:

Gigabyte a făcut marea prostie să nu implementeze această opţiune din pură dobitocenie, altă explicaţie nu ştiu să existe.

P.S. Ţi-ai schimbat părerea? Nu vrei Asus acum? :tongue:
 
Originally posted by PigBrother
Afaik nici un KT880 nu are AGP lock. Multiplicator nu ma intereseaza ca nu fac overclock.
Pur si simplu e un un chipset solid si sanatos care nu m-a dezamagit. :smile:

Daca nu gasesc pana sambata ma vad nevoit sa iau un NForce2, ceea ce nu-mi surade deloc.

Să îmi fac reclamă de nf2? :rolleyes:

LE, văd că nu mai e nevoie. :tongue:
 
Am eu un Gigabyte 7VT880-L şi un AthlonXP 2000+ de dat.

Ambele 200 lei. Separat 100+100. Am dat preţurile finale aşa că o eventuală negociere cade :smile:
La banii ăştia transportul nu este inclus.

Placa de bază are o singură bubă. Placa de reţea nu funcţionează deloc. Adică, vreau să spun că nu este detectată. Este ca şi cum nu ar exista, deşi fizic este prezentă :biggrin:

Uitasem să precizez. Nici unul din produse nu are garanţie.

21ew1u9.png
 
Last edited:
Pretul e OK, lancard onboard nu folosesc nici mort asa ca mi se rupe, din pacate procesorul nu ma intereseaza.
Cum facem?
 
Sorry, dar momentan discut cu cineva pentru tot pachetul :frown:
Te anunţ ce iese în câteva zile.
 
Ambele componente s-au dat.
Îmi cer scuze că te-am pus pe jar degeaba :smile:

Poate găseşti altundeva. Un ASUS, de exemplu :wink:
 
Back
Top