Cumpar camera foto Panasonic FZ-20

nero

Membru Senior
Dupa cum am mai spus si in alte posturi, vreau sa-mi iau un Panasonic FZ-20 (negru). Ma intereseaza sa fie nou si de preferat cu garantie, daca n-are garantie vreau putin timp pentru testat.

as@asesoft.ro
0722.798.015
 
Scuze că intervin, dar dacă ai aşteptat până acum, nu mai rezişti puţin până apare Panasonic FZ30/Fuji S9000/Samsung PRO815.
Nu de alta, dar chiar dacă nu te atrag îmbunătăţirile, măcar vor scădea preţurile la vechile aparate.
 
Un FZ 20 este 650 EUR pe afara, iar FZ30 este anuntat cu preţul de 999 fix. Eu astept 30-ul, insa si asteptarea asta te arde la buzunar.
 
Eşti informat prost din pacate sau fericire? :wink:
Uite acest topic ce tratează problema şi nu numai, precum şi acest post.

Scuze de intervenţia off-topic. Cu alte cuvinte, preţ de lansare de 699$.
 
Uau, m-ai uns la suflet cu vestea asta! Acum 2 saptamani am fost la un fir de par sa-mi cumpar FZ 20.
Retrag ce am spus mai sus! In acest caz, merita fiecare minuţel de asteptare!
 
FZ-20 e in jur de 500 de iuro in Europa de vest, si se gaseste chiar pe la 400 usedei in USA. FZ-30 are un mare dezavantaj (pe langa multe avantaje, desigur) si anume deschiderea la tele (f/3.7 la FZ-30 fata de f/2.8 la FZ-20) care pe mine ma intereseaza sa fie cat mai mare. Pe langa asta, imi trebuie camera urgent, daca stau sa astept pentru modele mai bune nu-mi mai iau niciodata.
 
Back
Top