1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Bureţii de la căşti

Discussion in 'Ajutor: Gadget-uri și electronice' started by whiskas, Oct 27, 2007.

1. whiskas

whiskas Chronic suicidal

Am o pereche de căşti Sennheiser HD 212 Pro la care ţin foarte mult şi îmi place sunetul. Problema e că au vreo patru ani vechime şi au început să se rupă bureţii. Se pot înlocui? Dacă da, cum?

2. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Da, se pot schimba f. usor dar nu stiu daca gasesti bureti de schimb. Prinde de marginea buretelui, acolo unde intra sub carcasa de plastic, si trage in lateral. De pus la loc e un pic mai greu. O sa ai nevoie de inca o pereche de maini, dar sunt convins ca te descurci...

3. whiskas

whiskas Chronic suicidal

Mulţumesc pentru răspuns. Din cîte ştiu, bureţi de schimb nu se găsesc...

4. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

Poate nu se gasesc exact pentru modelul respectiv, dar in principiu exista bureti de schimb la vanzare... nu stiu unde, era parca o discutie pe CG despre treaba asta, nu am urmarit-o prea atent ca nu ma interesa.

5. maxu

maxu Membru Senior

Revigorez dinozaurul ca am de schimbat buretii la Philips-urile mele, SHP1900 (It is plastic, it's a classic)
    Aici se gasesc unele: http://www.fly-music.ro/393-diverse-accesorii-pentru-casti

Dar gasesc greu de investit exact pretul unor casti noi pe niste bureti :frown:
    Poate e de ajutor pentru altii.

6. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

De la 30 la 60 de lei pentru o pereche de bureti? Pai ce casti de 30 de lei folosesti? Nu prea am pus mana de ani de zile pe casti sub 150-200 de lei si alea sunt fara pretentii.

7. miahi

miahi Wizzard

Nu prea are AKG căști de 30 de lei, într-un fel îi înțeleg.

Eu pentru niște Plantronics on-ear am avut noroc, s-au potrivit niște bureți căpătați de la British Airways, pentru căștile din avion.

8. maxu

maxu Membru Senior

Costa si acum undeva pe la 45 de lei. Pentru munca sunt OK.
    Atat doar ca - fara bureti - au rol de "palnie". Adica mai amplifica din zgomotul colegilor

9. puterfixer

puterfixer Administrator

Bun topic, mi-am amintit să caut bureți pentru căștile mele Plantronics .Audio 648USB.