1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Armored Warfare

Discussion in 'Jocuri' started by burebista, Mar 22, 2014.

1. burebista

burebista Manic Miner

Armored Warfare free to play MMO cu tancuri (moderne de data asta) de la Obsidian Entertainment facut pe CryEngine 3.

Beta signup.

So here we go again. :biggrin:

Din cite am inteles deocamdata se pare ca va fi tot arcade style. Ramine de vazut cum va arata gameplay-ul ca grafica ar trebuie sa fie darimatoare.

Last edited by a moderator: Aug 12, 2014
  2. Thor

Thor Membru Senior

Hmmm, nu reusesc sa creez cont - "Invalid code". O fi de la ei.

3. burebista

burebista Manic Miner

Dap, e de la ei.

4. Dashu

Dashu Membru

Acum 2min mi-am facut eu cont, pare sa mearga :wink:

5. burebista

burebista Manic Miner

Un shameless copy/paste de pe forumul lor de la un nene care a adunat laolalta toate informatiile scapate pina acum de dezvoltatori.

Deci in mare va fi un WoT cu tancuri moderne plus cite ceva mai altfel daca am inteles io bine.

6. burebista

burebista Manic Miner

Un trailer de azi.

7. burebista

burebista Manic Miner

Arty. :kul:

8. burebista

burebista Manic Miner

PAX Alpha gameplay

Deci 101% WoT. Interfata, aiming, consumabile, crosshair (lol parca e crosshairu' lu' Jimbo), upgrade-uri, red outline, HP bar, tot-tot.
    Sincer nu e rau ca macar e foarte familiar pentru mine.

Nu prea mi-e clar cum functioneaza spotting-ul ca toti inamicii erau vizibili, hartile mi s-au parut cam mici dar hai sa zic ca a fost un scenariu PvE din cite am inteles.
    As fi vrut sa vad si o arty in actiune dar mai e timp pina la anu.
    Una peste alta nu e nimic inovator acolo doar un WoT imbunatatit (sper io).

Astept cu interes sa-l joc si io.

9. burebista

burebista Manic Miner

In uichendu' trecut a fost un focus alpha test cu o mina de oameni (500 daca am inteles bine din care majoritatea yutuberi/bloggeri/stuff like that).
    Io nu i-am impresionat se pare cu bataliile din WoT si WT asa ca nu mi-au dat invite. Sa le fie rusine. :biggrin:

Azi a aparut primul filmulet cu gameplayu' din acest test.
    E in poloneza dar macar are imagini si sonor din joc.

La prima vedere pare a fi ceea ce trebuia sa fie WoT in 2015, de la grafica la mecanica jocului.
    Ramine sa ma pronunt personal cind o binevoi nenii aia de la Obsidian sa ma ia si pe mine la joaca.

10. unic

unic Membru Senior

Numai eu am un sentiment de deja-vu?

Și de ce e Vladimir, și nu T90? :smile:

11. burebista

burebista Manic Miner

Pai e deja-vu daca ai jucat WoT cu salbaticie ca mine. :biggrin:
    Ceea ce sincer nu e un lucru rau ca macar sunt familiare mecanicile de baza ale jocului si cite ceva din interfata.

Ideea e ca practic AW ar vrea sa fie un WoT imbunatatit. De la grafica/sonor la mecanicile jocului plus ceva chestii noi (gen PvE, cei trei contractori si ce-o mai fi avind in cap cei de la Obsidian).

Ramine de vazut cum va fi produsul final dar ma enerveaza astia ca nu m-au luat si pe mine din prima. Se pare ca nu i-am impresionat cu pedigriul meu din WoT si WT. :mad2:

12. puterfixer

puterfixer Administrator

Păi mno, bagă și ei pe cine le bagă dup-aia reclamă pe goarnă, pe bloguri, pe iutub, d-astea, nu oricine care doar joacă bine. Scopul nu e atât de a strânge feedback de la jucători ci de la a face buzz pe piață la posibili clienți cu buzunare generoase.

13. burebista

burebista Manic Miner

Absolut de acord cu ce zici pufi.
    Dar stiu sigur citiva baieti de pe alte forumuri care nu-s nici bloggeri nici iutuberi nici nica si au fost luati si ei in focus test asta. Io pauza. Huaaa. :pumn:

14. miahi

miahi Wizzard

Păi ca să mai câștige și blogerii/iutuberii, nu numa' tu :biggrin:. Nu i-au invitat ca să și-o ia pe coajă.

15. burebista

burebista Manic Miner

Mai ce uoameni rai sunteti. :angel:

16. burebista

burebista Manic Miner

Care aveti cont pe forumul lor dati si la mosu' un vot ca poate iau o cheie d'aia moka.

Multam' in avans ca de obicei. :smile:

17. scristian

scristian Membru Senior

TEST 01 STARTS MAY 27th

18. burebista

burebista Manic Miner

OK, am cistigat key-ul de mai sus si am jucat faza 1 si acu' de doua zile faza 2.
    Am facut un scurt rezumat in romgleza aici.

Pe scurt jocul e WoT dar imbunatatit sub toate aspectele.
    Toata lumea "iubeste" arty in WoT asa ca ieri am facut un filmulet cu viata de artilerist in AW.

Se vad destul de clar diferentele fata de WoT. Toate pozitive din punctul meu de vedere. Atit pentru artilerist cit si pentru tanchist.
    Aveti acolo si OSD-ul din Afterburner ca sa vedeti load, temperaturi, fepeseuri, etc. O mentiune doar, codarea in timp real mi-a halit cel putin 5 fepeseuri, in general nu am probleme in a rula jocul cursiv la max in full-HD (prin cursiv inteleg macar 30 fepeseuri ca pentru mine sunt de ajuns).

19. dreamer

dreamer Little Devil

Daca nu are SU-26 cu turela rotativa tot degeaba, ala era cel mai fun din tot WoT inainte sa-l nerf-uiasca... :goofy:

20. burebista

burebista Manic Miner

Pai aici cam toate arty se pare ca au turela. Aiming/accuracy cam tot ca-n WoT. Direct hit/damage/reload cam cit facea SU-26 asa ca practic toate arty din AW sunt un fel de SU-26 inainte de nerf. :rotf: