World of Warships

Neo

The Good Doctor
Joacă cineva? Că sincer tănculețele m-au pasionat o vreme, dar ăsta parcă este mai tactic şi multe tunuri >>> un tun.

Poate dăm o tură.

A, şi are premium shared cu WoT.
 
Last edited by a moderator:
Vezi ce-am scris despre Steel Ocean. In principiu e cu o clasa peste jocurile RNG-based de la WG. Ma refer strict la gameplay.
Singura durere in SO e numarul mic de jucatori. Da' mic nene. :frown:
 
Așa vin şi eu cu Naval Action, sincer nu mi se pare așa nasol RNG în jocurile WG. Navele sunt balansate relativ ok, nu este p2w iar modelele arată bine tare. Da, sunt probleme cu smoke și radar uneori, dar meciurile sunt nasoale pentru că-s uaminii tonți, nu de alta :smile:
 
Last edited by a moderator:
Cosmine eu m-am saturat de RNG. Am avut 46k batalii in WoT, 16k RB battles in WT si fo' 5k in AW. Pur si simplu nu mai vreau sa-mi dicteze altcineva unde se duc loviturile mele si cit damage dau si de asta m-am oprit la SO care e skill-based.
Plus de asta jocurile WG sunt pline de mod-uri din care unele intra chiar la cheat-uri. Nu mai vreau nici asta.
Vreau sa joc un joc care arata la fel la toata lumea si care depinde doar de abilitatile tale (fizice si intelectuale). :smile:

Din pacate SO sufera grav la numar de jucatori si mai are si timpenia aia cu extrasul/promovarea comandantilor dar pentru mine e suportabil deocamdata.

SO_pop.jpg

Daca tu te impaci cu stilul WG atunci nu e nicio problema, WoWs pare OK pentru un joc WG.
 
Trebuie sa ignor cumva topicul asta ca ma faceti curios si nu de alta dar vine sesiunea de examene :frown:
 
Cosmine eu m-am saturat de RNG. Am avut 46k batalii in WoT, 16k RB battles in WT si fo' 5k in AW. Pur si simplu nu mai vreau sa-mi dicteze altcineva unde se duc loviturile mele si cit damage dau si de asta m-am oprit la SO care e skill-based.
Plus de asta jocurile WG sunt pline de mod-uri din care unele intra chiar la cheat-uri. Nu mai vreau nici asta.
Vreau sa joc un joc care arata la fel la toata lumea si care depinde doar de abilitatile tale (fizice si intelectuale). :smile:

Din pacate SO sufera grav la numar de jucatori si mai are si timpenia aia cu extrasul/promovarea comandantilor dar pentru mine e suportabil deocamdata.

View attachment 10890

Daca tu te impaci cu stilul WG atunci nu e nicio problema, WoWs pare OK pentru un joc WG.

Cam înțeleg ce spui, am încercat să joc WoT recent și-am fost fuck nope.

Nu știu de moduri, dar WoWs nu este chiar rău overall şi nu-mi pare că cineva trișează, cât dau eu pe lângă mult. Nu mi s-a părut deloc că sunt inconsecvențe între unde pun ținta şi unde se duc obuzele sau torpilele, deci nu pricep cum este cu RNG în cazul ăsta. La capitolul penetrare sau fire chance, normal să existe diferențe în afară situației în care tragi în același loc din același unghi şi rezultatele sunt diferite şi nu este cazul. Uite aici ce mecanică au.

Am pus SO la download să vedem cum este, dar pentru fun rapid cu bărci momentan WoWs rămâne singura soluție acceptabilă.


 
Am pus SO la download să vedem cum este, dar pentru fun rapid cu bărci momentan WoWs rămâne singura soluție acceptabilă.
Daca deja joci WoWs atunci SO nu cred ca mai are fo' sansa. :smile:

Principalul e sa te distrezi tu, nu conteaza ce joci atita vreme cit nu musti din masa de oftica. :biggrin:
 
Multe din jocurile online competitive pe care le-am jucat în ultima vreme au momente de genul. Că-i EvE Online sau CS:GO sau WoWs sau Starcraft 2 sau Overwatch, mie toate mi se par că au un plafon de skill personal imens, regardless of gameplay or balance issues :smile:

Din ce-mi spui tu cu WoT, nu prea este cazul, ai experiență imensă deci te cred că ceva pute.


 
Cum adunați voi XP points cu miile ca eu mai mult de câteva sute nu am făcut (în bătăliile foarte bune)?
 
Cu cât tier mai mare, cu atât mai multe XP iei, mai sus am folosit ceva camo 50% și am premium account, dar atât, nu văd steaguri în breakdown de la final. Depinde și ce înțelegi prin bătălii foarte bune, asta cu North Carolina eu o consider o bătălie foarte bună, la fel și aia cu Clemson mai sus, dar vezi că am avut aproape dublu XP primit la final :smile:

Meciul cu Minotaur a fost excelent și am avut și o groază de bonusuri de la camo/flags.

Montana :3

GZiuLa7.png


yrOv6Hl.png


n0OYe3d.png


xLL8dCa.png
 
Mda... se pare ca eu am jucat doar coop battles pana acum unde te răsplătește cu mărunțiș.
 
Da, Co-op este foarte slab dpdv al răsplăților (da, am dexonline pluralul ăsta :biggrin:). Chestia este că mie co-op mi se pare mult mai greu, bots ăia trag extraordinar de bine, mai ales la tiers mari, nici măcar nu merită să joci dincolo de t5.

Am aflat și eu că există oameni care joacă exclusiv co-op și au ajuns și la tier 10, sincer aș prefera să mă uit la vopsea cum se usucă :biggrin:

Monty :love:
AraJhhv.png


8yizeLT.png


uWRF7sY.png


IywSe7g.png
 
Back
Top