World of Warcraft

Daca vreau sa ma apuc de WoW, ce clasa e cel mai usor de crescut prin solo questing?

128943640777713174.jpg
 
Hunter beastmastery si Warlock demonology in ordinea asta. Practic toate clasele fara pet sunt mai slabe la solo decat astea doua de la un anume punt incolo.
Nu mai stiu cum e paladele acum, dar la soloing pe vremea mea era cam tristut. :smile:
 
Hunter rulz. Poţi face lejer quest-uri 3-4 levels peste al tău. Eu la level 12 fac quests level 15 fără probleme, şi nu-s prea priceput.
Până la level 10 e mai lent, după aia ai pet şi creşti repede. Să cauţi şi să iei pet defensive, gen broască ţestoasă or smth, generează threat mai mare şi inamicii tind să se agaţe pe pet, tu poţi astfel să-i împuşti de la distanţă.
 
Oho da. Din plin. Am pe toate caracterele :smile:.
Chiar si la cele de DPS merita, sa-ti dau cateva exemple:
1) rogue - am 2 specuri, unul de raid (instante, questing), unul de PvP, extrem de util cel de pvp cand mai dai de inamici p'acolo.
2) hunter - un spec de questing general (iar de la 80 de raid) si unul de beastmastery cu toate talentele de pet enhancing, special pt questuri de grup, soloat elites etc.
3) warlock - same as above, un spec e affliction, dot 10 mobs and /lol pana mor toti - eu nu patesc nimic pt ca am sl/sl (siphon life/soul link)
celalalt spec e demonology cu demon enhancing talents, tot pt quests si elite mobs, l-am soloat cu succes pe Kreug Oathbreaker.
 
Să-mi dai şi mie spec-ul de questing general pentru Hunter... am 5 unspent talents, adică n-am investit niciunul so far :smile:
 
La levelul tau (40) sincer nu merită să investeşti 1000g în dual spec. Levelează la 80, ia-ţi epic flying mount la lvl 77 - costă 5000g skillul - şi apoi dual spec.

Eu am priestul 67, mai am puţin şi fac 68 - deci Northrend - şi farmez de nebun cu magul să-mi strâng de epic skill ca să pot zbura cu 280% în northrend la questing. Tome of Cold Weather flying este bestial ca idee, mi-ar dubla viteza de leveling până la 80, dar din păcate mi-a defazat cheltuielile cu mult.

Iar ţie îţi trebuie cam 800g (e rep based) pentru 225 skill de riding - flyer de 150% - pentru că acum este disponibil de la lvl 60 şi ar fi stupid să nu-l iei de atunci pentru Outland leveling.

Calculează bine cheltuielile, îţi spune unu risipitor :biggrin:

Înca 3900g de farmat and counting :mda:
 
Aproape 800 gold am deja :smile:
În altă ordine de idei, nu mă grăbesc deloc cu druidul ăla, non-PvP realm rulz, până acum am ochit zeci de chars din facţiunea ailaltă, I am untouchable heh heh :smile:
Îl mai las la dospit câteva zile şi o să am destule extra Exp Points ca să levelez iute, şi tot aşa.
LE: am impresia că druidul pute, nu-mi place cum mişcă, nu ştiu, poate am băgat prea mult talents în Feral Combat şi fiind group-based, iar eu axat pe soloing e cam aiurea.
 
Citeşte aici. Vezi discuţiile despre feral.

Druidul cam sux chiar şi feral până la lvl 50 când iei mangle, după care devine extrem de uşor.
 
/me checks for bruises and other, more insidious signs of violence...
Ce mi-au făcut? Master, bring back my memory so I can have my revenge!!!

Ontopic, @Neo: dude, eu m-am înscris în WoW ca să mă joc, nu să fac training-uri...
Not if the mob dies in under 11 seconds of combat, as you'd lose at least 1 tick of Rake. Once you drop a tick, Mangle scales better with AP than Rake (not to mention that you may get an extra tick applying Rake earlier).
Also, not after factoring in crits. With all 3 ticks, Rake scales by 0.19 AP, but only by 0.01 AP for crit damage. Mangle scales by 1/7 AP (a little under 0.143), all of which is in play for a crit. Assuming PI but no meta gem, buffing Mangle with SR is better than buffing Rake at a little under a 32.3% crit rate.
OMFGWTF! Trebuie să iau lecţii de WoWeză, or what?
 
Back
Top