World of Warcraft

Average Joe va avea mai degraba de suferit in momentul asta din cauza world PvP. Daca singura diferenta intre 2 servere sunt contested areas, eu unul as alege PvE fara probleme. Cred ca in tot gametime-ul, world pvp/ganking mi-a ocupat cam 2-3 ore. Corpse runs dupa ce m-a ciuruit vreunul de nivel mare insa, fara numar!
 
My thought exactly. A, dacă ar fi nişte limitări în funcţie de nivel (+/-5, de exemplu, arbitrary number), atunci aş zice da, frate, oi fi eu mai sucker şi mă bat ăştia. Dar pentru mine, să stau cu ochii în 16 şi în acelaşi timp să mă conentrez pe cine ştie ce quest şi alte alea, e deja un stres, takes away the pleasure, the immersion. Gândiţi-vă cum ar fi să asculţi un Vanghelis şi să se apuce vecinul de la etaj să dea cu rotopercutorul de 22 în pereţi. După aia să îţi zică altcineva că e normal, că aşa e viaţa, lasă că o să strângi bani să îţi iei şi tu rotopercutor cu vârf de 26, să-i faci şi tu viaţa amară ăluia. Mai exersează la rotopercutor, dă-l dreaq de Vanghelis :smile:
Doesn't really work for me that way.
 
La treaba asta cu +/- 5 nivele m-am gandit si eu, si chiar nu-mi dau seama de ce naiba n-o implementeaza. Cata bataie mi-am luat de la astia de 80 cand faceam lvl-up...
 
war, step away from STV. Nice and slowly. :biggrin:

Probabil a fost recomandarea lui Neo, despre care se știe și se vede că îl pasionează timpul pierdut în felul ăsta.

Dacă mutatul pe un server PvE nu e o opțiune în momentul de față (sau răbdarea de reroll, 30 levels se fac relativ lejer), alege altă zonă pentru questuri. Ai destule variante pentru bracket-ul respectiv. Ar fi mai greu, pentru că nu cunoști pe nimeni &all that, dar experiența de joc în sine nu ar avea mare lucru de pierdut, imho.

Eu, personal, dacă ar fi să mă apuc de joc all over again, nici nu m-aș mai uita la serverele cu PvP în coadă. Momentan, world PvP e un aspect prost implementat al jocului și produce și un fel de reacție în lanț: copiii frustrați care au pățit-o la vremea lor o vor face și ei altora and so on and so forth.
 
Păi asta-i duma, I hate PvP. I suck at it, mă face orice level 34 şi eu sunt level 38 ATM. Nu-s bun şi gata.(bla bla bla)

Gandeste-te ca asta e un joc vechi de x ani, iar tu joci de putin timp. Esti n00b. E normal sa te faca toti. We've all been there, more or less.
In plus toata chestia asta te va afecta in mare pana la lvl 80. Dupa ce ajungi la maxim nu o sa mai stai asa de mult prin "world" incat sa te afecteze world pvp.
Ca ultima idee: poti oricand sa te transferi. Give it one more chance :smile:.

PS: Patch day. YEY! :biggrin:
 
So, JC-ii or sa aiba treaba multa in 3.2. La fel si alchimistii. Engineerii or sa poata sa faca unlearn de pe gnomish sau goblin si in general paladinii or sa trebuiasca sa stacheze mp5 ca illumination a fost nerfat serios.
De restu miserupia.
 
war, step away from STV. Nice and slowly. :biggrin:

Probabil a fost recomandarea lui Neo, despre care se știe și se vede că îl pasionează timpul pierdut în felul ăsta.
Bingo!
Dacă mutatul pe un server PvE nu e o opțiune în momentul de față (sau răbdarea de reroll, 30 levels se fac relativ lejer), alege altă zonă pentru questuri. Ai destule variante pentru bracket-ul respectiv. Ar fi mai greu, pentru că nu cunoști pe nimeni &all that, dar experiența de joc în sine nu ar avea mare lucru de pierdut, imho.
Ce te face să crezi că în orice alt contested area nu mi se întâmplă la fel? Oricum fac soloing de obicei, Oamenii pe care-i cunosc sunt offline la orele alea ciudate la care mă joc eu, dacă sunt online n-au timp, so... până acuma tot solo m-am plimbat pe ici pe colo. Cât despre răbdarea de re-roll... Am un hunter lvl 18 pe alt realm, dar deja m-am obişnuit oarecum cu druidul şi e păcat să îl abandonez.
Eu, personal, dacă ar fi să mă apuc de joc all over again, nici nu m-aș mai uita la serverele cu PvP în coadă.
Now you tell me...

Gandeste-te ca asta e un joc vechi de x ani, iar tu joci de putin timp. Esti n00b. E normal sa te faca toti. We've all been there, more or less.
Păi stai aşa, ce-are vechimea jocului cu modul de comportament al unor ţărani de acolo? Ca şi cum ai zice că e foarte posibil să iau bătaie în Piaţa Sfatului din Sibiu, că e centru istoric. People make the difference, IMO.
In plus toata chestia asta te va afecta in mare pana la lvl 80. Dupa ce ajungi la maxim nu o sa mai stai asa de mult prin "world" incat sa te afecteze world pvp.
You just gave me one more reason so switch over... Adică, am în faţă luni şi luni de zile de frustrări :smile: că până la level 80 e muuult rău.
 
Ce te face să crezi că în orice alt contested area nu mi se întâmplă la fel? Oricum fac soloing de obicei, Oamenii pe care-i cunosc sunt offline la orele alea ciudate la care mă joc eu, dacă sunt online n-au timp, so... până acuma tot solo m-am plimbat pe ici pe colo. Cât despre răbdarea de re-roll... Am un hunter lvl 18 pe alt realm, dar deja m-am obişnuit oarecum cu druidul şi e păcat să îl abandonez.

STV e recunoscută pentru chestiile astea și e, totodată, una din zonele preferate pentru leveling la nivelul respectiv la ambele facțiuni. Prin alte zone e mai liniște și pace, de obicei. Cu toate personajele pe care le-am dus peste 40smth, am evitat STV. Acolo te duci la sigur doar ca twink (sau BoA geared), rogue sau paladin. Cu orice alta clasă îți cam faci de lucru degeaba (chiar și dacă ai un 80 "parcat" prin apropiere).
 
Hai să nu exagerăm, chiar şi ca twink/heirloom geared te splătuie instant un lvl 80... care-s mulţi prin zonă. Sincer eu am levelat doar în STV 30-45 pentru simplul motiv că virgulă corpse runs sunt scurte (s-au adăugat noi cimitire, necredincioşii să încerce un corpse run în Desolace :sad: ) şi de obicei la un lvl 80 care gankează apar încă 4-5 de la facţiunea opusă aproape instant... cel puţin la mine pe server. Cu popiţa chiar n-am avut probleme, este puţin absurd să îngustezi spunând rogue/paladin. Nu oi fi eu ăla teribil de skillat, dar n-am avut probleme cu clasele astea două cât m-am preumblat pe acolo.

Dar da, Strangankenvale e nasol pentru primul character. Go Thousand Needles/Tanaris la 40ish smth. Deşi în Tanaris toată lumea face Bloodsail rep (omoară Gadgetzan guards, de obicei cu AoE spells, nu vrei să nimereşti în consecration-ul vreunui paladin sau în blizzard-ul vreunui mag :biggrin:), deci tot naşpa e :biggrin:

Sincer e o zonă destul de delicată, dacă reuşeşti şi scapi spre 50ish tot va fi mai bine - Un`goro mai nou mişună de hoardă odată cu introducerea echivalentului Wintersaber - deci trebuie doar să scapi 2-3 cuvinte pe /1 şi vei fi răzbunat :biggrin:

PvE realms... am gustat puţin odată cu o încercare de reroll hoardă pe Terenas. Acolo erau alianţe care omorau Gryphon riders ca să stimuleze world pvp :mda: Deci bine... tot nu e. Mai bine te omoară pe tine de 3-4 ori decât să stai 1 oră după respawn-ul flight master-ului. Imo, evident.
 
Azi am intrat puţin, mai mult de plictiseală, pauză de cafea, chestii, pe druid. Formele de bear/cat de la night elf sunt pur şi simplu wtf looooveable :love:

Dacă se va putea transfer de la alli la hoardă, ar fi fain să se păstreze rasa şi să fie un quest de betrayal gen cel de la DK. Altfel ar fi atât de păcat :frown:
 
Azi am intrat puţin, mai mult de plictiseală, pauză de cafea, chestii, pe druid. Formele de bear/cat de la night elf sunt pur şi simplu wtf looooveable :love:

Dacă se va putea transfer de la alli la hoardă, ar fi fain să se păstreze rasa şi să fie un quest de betrayal gen cel de la DK. Altfel ar fi atât de păcat :frown:

Yea. They're lovely. Instead of being insane killing machines they're... loveable...
Iar despre transfer nu se va face niciodata asta, ar distruge complet identitatea celor doua factiuni.
 
Cough.

Se lucrează deja la asta, dar schimbi şi rasa. Sau aşa zic ei, cel puţin.
I like lovely, trebuia să fie un tigru cu sânge picurând din colţi? Sunt dudus, peaceful, nu deathknights... Check avatar for cat form :biggrin:

În schimb ursul sux grav de tot, e un mare fund cu un cap ataşat. Amu chiar nu mai văd nimic când tankez :frown:
 
Eu am început să urăsc mâţa, arată fix ca o scroafă de Mangaliţa. Chiar şi în mişcări. Acel movement fluid s-a transformat într-un dans al şuncilor. Mă rog... de gustibus...
 
90% dintre tauren dudus ziceau că mâţa pre-3.2 arată subnutrită şi slăbănoagă, tu spui că amu e şuncoasă.

Imo mâţele sunt mai musculoase atm şi arată mult mai bine. De gustibus indeed :smile:
 

De faction change stiam de secole, ziceam doar ca nu o sa poti "dezerta", asta ar distruge identitatea factiunilor. Iti imaginezi cum ar fi in orgrimmar sau stormwind sa fie jucatori din toate rasele ? :smile:
In alta ordine de idei eu astept cu nerabdare implementarea, am vreo 3-4 caractere care vor zbura instant la hoarda.
 
Da, îmi imaginez. Mi se pare că ar da un pic de realism, parcă de la atâta bla bla şi holy warriorz shit nu ţi-ar veni să dezertezi de la alianţă la hoardă? :biggrin:

Eu shaman altceva decât draenei female nu levelez iar druid vacă mă enervează să-l joc, chiar m-am îndrăgostit de cat form alb :love:

Dezertarea ar fi fain să existe şi să îţi reseteze toate reputaţiile cu oraşele principale la unfriendly - nu mă refer la argent dawn de exemplu, ci doar cele cu oraşele principale. Astfel, mulţi ar ezita să dezerteze, rep grind-ul nu că ar fi lung, dar e nasol. Cu cât mai multe facţiuni ţi s-ar reseta rating-ul, cu atât mai multă lume ar fi descurajată - ia să trebuiască să farmezi iară AV/WSG/AB până la Exalted şi titlul corespunzător - îţi cam trece cheful de schimbat facţiunea. Imo ar preveni şi migraţii în masă la facţiunea opusă.

Nu ştiu ce să zic, mho :smile:
 
Back
Top