World of Warcraft

Instanţa e de 16, da' asta e partea a doua. :tongue:

Ești leatherworker? Dacă da, sper că n-ai ratat ocazia. :wink:

@korby - o fi de level 16 from where you are standing; mie QuestHelper îmi zice level 22, şi mi se pare şi aşa dificil. Adevărat că poate cu Hunter merge să o faci la level 18-19, dar tot greu. Mă rog...

@whiskas: Nu, am mining şi herbalism, dar am dat cuiva pattern-ul, aşa că we are all happy :smile:
Azi am mai făcut instanţa o dată, ce mă oftică e că îmi lipseşte numai belt-ul din set. E, asta este, merge şi fără...
 
QH e o porcărie plină de bug-uri. :smile: Wailing Caverns - am tankat-o la LvL16 fără scut, normal run, fără probleme.


PS: hunter n-am mai jucat de luni bune, mi se pare plictisitor din cale afară în WotLK. Încă stă la 70.

----------

Late edit: ne dăm cu Frostmourne? Cel puţin modelu' nu e fake, ăla fiind char-u' meu. Bănuiesc că era un script apărut pe server. :goofy:
 

Attachments

  • Frostmourne.jpg
    Frostmourne.jpg
    47.6 KB · Views: 30
Last edited:
Sam Raimi to direct the World of Warcraft Movie

LOS ANGELES, Calif. – July 22, 2009 -- Blizzard Entertainment, Inc. and Legendary Pictures announced today that Sam Raimi has signed on to direct the eagerly-anticipated major motion picture based on Blizzard Entertainment®’s award-winning Warcraft® universe. Raimi has, in the course of his career, clearly demonstrated a genius for developing and adapting existing fictional universes for mainstream audiences while staying true to the spirit of the original content.

Raimi directed the Spider-Man trilogy, which has broken box-office records around the world and garnered five Academy Award® nominations. Known for his imaginative filmmaking style, richly drawn characters and offbeat humor, Raimi wrote and directed the cult classic, The Evil Dead and produced 30 Days Of Night. He most recently wrote and directed the supernatural thriller, Drag Me To Hell.

"At its core, Warcraft is a fantastic, action-packed story," said Raimi. "I am thrilled to work with such a dynamite production team to bring this project to the big screen."

Charles Roven’s producing talents were recently seen with last summer’s blockbuster The Dark Knight, which grossed in excess of $1 billion, was nominated for eight Academy Awards® and won two. His body of work also includes the widely acclaimed Batman Begins and the sci-fi classic 12 Monkeys. Roven, with Atlas producing partner Alex Gartner, will be producing with Legendary Pictures CEO Thomas Tull, Legendary’s Chief Creative Officer Jon Jashni, Raimi and Raimi’s producing partner Joshua Donen. Raimi’s partner, Robert Tapert, will be an Executive Producer and Blizzard Entertainment’s Senior Vice President of Creative Development, Chris Metzen, a Co-Producer.

"Partnering with Sam Raimi exemplifies Legendary's mandate of marrying the highest quality intellectual property to world-class filmmakers" said Legendary’s Tull. "Sam's passion for 'Warcraft' is undeniable and we know that he will create an incredible film worthy of Blizzard's phenomenal franchise. We look forward to collaborating with our partners at Warner Bros. and continuing our successful relationship with Chuck in bringing this rich new world to the screen."

"Blizzard Entertainment and Legendary Pictures have a shared vision for this film and we searched at length to find the very best director to bring that vision to life," said Paul Sams, chief operating officer of Blizzard Entertainment. "From our first conversation with Sam, we could tell he was the perfect choice. Sam knows how to simultaneously satisfy the enthusiasts and the mainstream audience that might be experiencing that content for the first time. We're looking forward to working with him to achieve that here."

:hihi:
 
Sunteţi oftopic :smile:
@Neo, nu prea ai mai intrat, când eşti disponibil să mă boost-uieşti prin 2 instanţe în Barrens? :smile:
 
Azi, dar pe după-amiază. Am luat un ninja invite în Ulduar cu magul şi-am dinguit 54 cu priestul :biggrin:
 
Eu am ajuns să am aşa puţin timp disponibil pentru WoW că devine sigur că nu o să trec priestesa de lvl 65 până apare 3.2... de fapt devine nesigur că o să termin până la toamnă :sad:
 
Sounds awfully familiar. :biggrin:

Apucă-te de făcut reputație cu Wintersaber Trainers și vei face și cu Timbermaw pe parcurs, măcar ai șanse să împuști doi iepuri... cândva (în funcție de cât de chinez ești și de cât de mult îți place mâța respectivă).

La cât ai ajuns?

Oh and btw. Vezi să nu predai beads/feathers decât când ajungi revered - moment în care nu mai iei rep per kill decât de la doi mobi.
 
Lol gudlac. Wintersaber este singurul lucru care NU l-aş face în jocul ăsta. Mai degrabă fac Loremaster :biggrin:
 
Loremaster e interesant, mai ales dupa ce ai trecut prin joc cu impresia ca stii cam tot si vezi ca nici jumatate din questuri nu le-ai facut :smile:
Wintersaber e slabut acum. Era imba inainte, cand chiar conta, ca si exalted cu alte orase decat cel de bastina. Acum toate astea sunt la 1% dificultate :smile:
 
Mda, este foarte plictisitor, monoton și enervant (sînt 58), doar că nu-mi vine să-l abandonez acum... Plus că animalul este foarte frumos, se potrivește cu un Night Elf. :wink:
 
Mă gândesc serios să îmi mut caracterul pe alt realm. M-am săturat de PvP şi corpse runs cât cuprinde doar fiindcă i se pare funny unui idiot end-game să îmi frigă câte una în trecere. So, băgaţi mare recomandări.
 
Mai am doar Icecrown si sunt loremaster pe hunter, pot sa spun ca a fost destul de interesant sa fac toate questurile. Wintersaber n-as face nici daca ar fi ultimul mount din azeroth :tongue:.
 
Mă gândesc serios să îmi mut caracterul pe alt realm. M-am săturat de PvP şi corpse runs cât cuprinde doar fiindcă i se pare funny unui idiot end-game să îmi frigă câte una în trecere. So, băgaţi mare recomandări.

Haide bre, think la 80 că poţi să ciomăgeşti pe oricine :biggrin: Toată lumea trece prin asta pe serverele PvP, sincer ratezi o mare parte din joc dacă treci pe un server PvE.

Exemplu (de mult tare): văd cu druidul un shaman troll în Stranglethorn, sar pe el, bătaie între toteme serioasă, rămân cu 200 hit points, el moare. Îmi dau rapid un heal, intru iar în cat, ăla-şi dăduse reincarnation, sar pe el iară, ciomăgeală, moare şi rămân cu 40HP. Epic :biggrin:

Nu mai spun de faze gen fugăreşti pe unul de la facţiunea opusă, ăla se întâlneşte cu altul, devii cel fugărit, fugi şi dai de un lvl 80 care şterge cu amândoi pe jos :biggrin:

Sau, ce am păţit cu magul, mai recent (când eram lvl 72), campam un Deathknight lvl 71 în Borean Tundra, la un moment dat se ia ăla de mine când mă luptam cu 2 mamuţi. Fiind low on HP, fug, blink, mana shield, blink la cooldown, ies din combat, urc pe cal. Ăla - după mine. Fugim aşa o vreme, la un moment dat îl pierd din vedere. M-aşez să mănânc şi să beu, ăla apare, îmi dă deathgrip. Blinkui, scol water elemental, nuke cu kite pe ăla, DK moare :biggrin::biggrin::biggrin:

Sunt chestii care primează over all, care păstrează jocul interesant. Evident, asta e opinia mea.

Nu te sfii să foloseşti looking for group, te ajută mai mult decât boosts imo câteodată. O să încerc să te mai ajut când pot, deocamdată nu ajungea că mă luptam cu casa s-o curăţ and shit, mai face probleme şi computerul :frown:
 
Păi asta-i duma, I hate PvP. I suck at it, mă face orice level 34 şi eu sunt level 38 ATM. Nu-s bun şi gata. Mă încurc în comenzi, de la o vreme am renunţat să mă mai chinui, stau potol şi aştept să-şi termine ăla treaba. Şi de little guys nu mă iau că-s milos. E o problemă de mentalitate, să mă iau de necunoscuţi e ca şi cum aş flegma străini pe stradă, şi viceversa :smile:
Ăsta-s eu, nu mă poţi schimba.
Zici că pierd o mare parte din joc. Ce pierd, bătaie între ciraci? Oh, by all means, chiar aia vreau să pierd. Dacă-mi vine chef de bătaie, există duel challenge, voila.
Cea mai tare chestie am păţit-o ieri. Mă hodineam prin STV, când trece unul din Alliance pe lângă mine, se operşte, se uită la mine. Când văd lvl 80 alliance, stau şi-aştept să-mi dea bucata, oricum mor din prima, ce rost are să mă agit. Mă uit, îl cheamă Gogutzu. Probabil se uită şi el, vede că mă cheamă Bivolitza, dă un Wave şi se tirează. Zic "uite, dom'le, ură-ntre facţiuni, da' românul îşi simte neamul".
 
Back
Top