World of Warcraft

Mda, eu as renunta oricand la AOE capabilities pentru cele 2 puncte in frost channelling, probabil si d-aia ma cam streseaza XT, eu stau mai mult pe adds decat pe boss :biggrin:
 
Deci gemul ştiu că-i deamboulea, dar tocmai dinguisem după vro 18 ore de grind continuu şi m-am trezit în T8, deci shut it, o să-l schimb după ce mai produc ceva gold :smile:

Oricum arcane mi se pare mult mai fain dacă boss-ul nu are gazillions de HP, până pun eu scorch şi living bomb pică :confused:

Viper, ar fi o adevărată performanţă 1% ăla de la un draenei având în vedere că magul meu e blood elf...

Later edit: Dashu, FFB se pupă bine cu PvP dacă PvP = ganking de pe corabia din Nesingwary în Sholazar. Nu de alta, dar 40yd range... :biggrin:
 
Last edited:
Am 2nd spec bazat pe frost, si pe ala il folosesc la 002.

Neo, i know the feeling, n-am T8 pe main, dar am pe alts :frown:. La PvP ma gandeam strict arene, ca daca vine vorba de ganking sau BSs, poti sa te duci si fara nici un spec.

L.E. Acu imi explic de unde are Neo puncte pentru Firestarter, ca nu le are in Frost Channeling. Am fost chior, m-am uitat asa in viteza. La inceput nu te doare nici de mana nici de threat, dar cand mai pui niste gear, o sa vrei threat reduction-ul care-l da Frost Channeling.
 
Viper, ar fi o adevărată performanţă 1% ăla de la un draenei având în vedere că magul meu e blood elf...

Heroic Presence - trebuie sa ai un draenei in party si ai 1% hit in plus, nu sa fii tu draenei. Pe de alta parte eu eram convins ca e raid-wide desi nu e, oh well :biggrin:.
 
Am 2nd spec bazat pe frost, si pe ala il folosesc la 002.

Neo, i know the feeling, n-am T8 pe main, dar am pe alts :frown:. La PvP ma gandeam strict arene, ca daca vine vorba de ganking sau BSs, poti sa te duci si fara nici un spec.

L.E. Acu imi explic de unde are Neo puncte pentru Firestarter, ca nu le are in Frost Channeling. Am fost chior, m-am uitat asa in viteza. La inceput nu te doare nici de mana nici de threat, dar cand mai pui niste gear, o sa vrei threat reduction-ul care-l da Frost Channeling.

Mda, fost asara în Naxx şi am schimbat juma de gear + Sundial of the Exiled. Ce nu-mi place e că fac threat în draci, asta pe arcane, n-am raidat inca fire :frown:

Mana a fost o problemă la KT, unde s-a wipat cu fast de 3 ori apoi RL s-a decis că disband e mai bine. Având în vedere că eram singurul DPS pe cucoane, m-am descurcat totuşi onorabil, melee dps au fucked up la greu encounterul.

Mi-e groază de EoE, OS e sh|t ez (normal fără drakes up). Tips&tricks? :biggrin:
 
Leatherworking

Pîn' la raids & shit (sînt abia nivelul 44), știi niște planuri pentru leatherworking pînă-n 300 care să se vîndă bine și / sau să aibă atribute mișto?
 
Pana in 400+ nu prea faci bani din meserii in ziua de azi. Depinde de server presupun. Exceptie sunt gathering proffessions of course.
 
Nu mai postează nimeni, tocma' acum cînd am început și eu să joc? :biggrin:

P. S. 8800GT, 1280 x 1024, high peste tot + 16X multisampling + nu mai știu cît AA + toate chestiile din nVidia Control Panel la maximum, am peste 60 fps. :biggrin:

Lvl44 în 5 luni? oO
 
Mda, fost asara în Naxx şi am schimbat juma de gear + Sundial of the Exiled. Ce nu-mi place e că fac threat în draci, asta pe arcane, n-am raidat inca fire :frown:
...
Mi-e groază de EoE, OS e sh|t ez (normal fără drakes up). Tips&tricks? :biggrin:

Ca fire ai threat muuuult mai mare, cred ca ati avut tanci mult prea slabi sau incapabili sa faca destul threat (gear slab, no skill, etc).
EoE si OS is banale, nu ai nevoie de tips & tricks.
Pe de alta parte, ca sa ma dau mare, Yogg 25 man down :biggrin:
L.E. Pe armory nu apar ceva bosi, de exemplu general vezax nu apare ca omorat (dar fara ala nu puteam obtine Heroic: The Descent into Madness)
 
OS pe normal e mai greu ca ranged dps. Trebuie sa fii doar atent la firewalls si addsi (daca e ot-ul incapabil). Ai putea sa faci VoA class runs la greu cat apuci pentru gear de Ulduar. Ce nu pica de acolo iei pe insigne sau de la quartermasteri si-ti faci un set calumea.

L.E: DK-ul meu face bani calumea din vandut gemuri de level mic din prospecting (JC). Si n-are decat 235.
 
Și altele

Lvl44 în 5 luni? oO
Păi... îmi pare rău. Nu știu alții cum sînt dar eu mai am și o viață de trăit. :rolleyes:

P. S. Vreo lună am jucat numai WSG la end bracket (39).
P. P. S. Remarca ta a fost complet pe lîngă întrebare. :eek:
 
Ca fire ai threat muuuult mai mare, cred ca ati avut tanci mult prea slabi sau incapabili sa faca destul threat (gear slab, no skill, etc).
EoE si OS is banale, nu ai nevoie de tips & tricks.

Bă să mor io dacă citeşti ce scriu, am zis că fac threat +++++ şi asta pe arcane, fire încă n-am raidat :biggrin:

OS da e banal, EoE mă bulversează cu drake sh|t, la fel şi Oculus. Oricum am ajuns pe la 3k DPS pe dummy :smile:

P.S.: avem şi noi vieţi de trăit şi servicii to attend to, but you slack too much.

P.P.S.: get to 80 şi vezi tu :smile:
 
Daca iei aggro pe arcane inseamna ca tancul suge. Period. Cu full nuke la inceputul luptelor nu prea trec de 80% din threatul tancului, asta la un average dps de 3000-3200, 4K+ in nuke. Pe druid fac 4k+ average si tot nu iau aggro :smile:
 
Bă să mor io dacă citeşti ce scriu, am zis că fac threat +++++ şi asta pe arcane, fire încă n-am raidat :biggrin:

Ba citesc, dar eu stiu un lucru. Vorbind de naxx, treaba ta e sa faci dps, treaba tancului e sa faca threat, nu ai nevoie de omen, nu iti pasa cat threat faci, daca tu mori din overaggro nu e vina ta, ci a tankului, cu putine exceptii (Sapphiron, de exemplu, ca e taunt immune si tu il poti nuka si cand e in aer, sau heigan, ca trebuie plimbat, thaddius, etc).
In ulduar e cu totul alta poveste, acolo ai buffs si trebuie sa belesti ochiu la omen, dar ca mage nu e problema, ai mirror images si invisibility.
 
Cu specul de fire care-l am acum, spec care e la moda, nu tine nici un tank din Ma'at aggro pe care pot sa-l fac la bosi care nu necesita prea multa miscare.
Oricum sustin ce au zis si antevorbitorii mei, pe arcane ar trebui sa fie cel mai praf tank ever sa-i iei bosu.

OS, fara drakes e banal, cu 1 la fel, cu 2 tre' sa stie cam toata lumea ce e de facut, cu 3 tre' sa caste ochii toti ce-i 25, nu prea e loc de erori.

La EoE, banuiesc ca-ti pare ciudat doar ph3, acolo daca esti dps apesi 1, 1, astepti sa ai energie si 2, si te misti dupa ala de are semnu in cap. Daca e heal, click pe tine, 2, 2, 2, si 3 daca-mi aduc bine aminte. In principiu toti tre sa fie stack, altfel nu faci nici o treaba.

Jaffar, mie unu imi e mai usor sa fur aggro la OS, la Nax, chiar si la Maly, sunt fighturi destul de statice, care-mi permit sa nukez ca nebunu. In Ulduar, e mai mult de miscat, de dat dps pe adds, e adds mania Ulduar asta.

Gratz pt Y-dude!

Maat se loveste de lenea clasica romaneasca, de ce sa vin la raid la timp, am uitat flask-urile, pff am itemu de frost in banca, pai noi nu suntem casual?, aaa d'aia suntem casual ca avem doar 12 ore de raid pe saptamana, impartite in 3 zile. In plus raidul in care sunt n-are mai niciodata buff-uri de casteri. Boomkin cateodata, SP mai rar, iar elemental n-am vazut de cand am intrat in Ulduar.
 
Back
Top