World of Warcraft

Eu stiam ca pot face DK pe acel realm doar daca ai un char de 55+ pe el. Whaddaya know... Blizzard sucks in this case, se umplu servere de PVP de DKrei
 
Death Knight

Care-i marea șmecherie cu Death Knight? De ce vrea tătă lumea?

(Presupun că nu poți să faci unu' decît dacă ești în Hoardă, nu?)
 
Poti sa faci si pe alianta si pe hoarda.

The death knight is (...) a separate character from other characters and can be created as soon as one of your existing characters on a given server reaches level 55. After making a death knight, you will not lose access to any of your existing characters. The death knight will start at level 55 in Acherus: The Ebon Hold over the Eastern Plaguelands, with multiple spells and abilities ready to use, and a set of uncommon gear. When you leave Ebon Hold, you will have a full set of rare gear ready for Outland.

De mentionat ca gearul albastru cu care intri in Outlands e mai bun decat mai toate verzile pe care le iei in questuri (si uneori in instante) in Outlands pana pe la 66. Plus ca arata bestial pe tine. Avantajele rezida in faptul ca incepi cu 55 direct, un set de gear mai mult decat decent si niste abilitati de-a dreptul criminale. Plus un death charger moca si mult fun la questurile specifice clasei.
 
Dupa ce mi-am dus cu greu main-ul la 80, ma gandeam sa imi fac si eu un DK.
Cine s-a distrat cu DK-ul pana acum, poate ma ajuta si pe mine cu niste informatii.
Stiti care ar fi tree-ul cel mai bun pentru level-it?
Banuiesc ca DPS, ca n-am chef sa stau in Shat si sa astept "invite" in instante ca Tank.
De asemenea, la lvl 80 pentru care varianta de "tree" e DK-ul asa renumit?
Am inteles ca ar tank-a mai bine si decat pala. Asa o fi? Sau tot DPS e mai reusit?
 
Eu am mers pe blood pentru PVE si survivability, dar din cate mi s-a spus, e mai OK unholy ca DPS sau chiar frost pentru tanking. Build-uri cred ca gasesti carca pe wow wiki. Misto pe unholy e ca ai pet. Frost-ul e misto ca idee si realizare. Oricum, in PVE o sa deal damage in orice configuratie.
 
Multumesc mult pentru sfaturi.
Oricum vad ca DK-ul e asa rau ca pot sa levelesc lejer cu el indiferent de tree.
Sunt deja in Hellfire cu lvl 60, iar talent points le-am pus dupa ureche.
Dar oricum trebuie sa studiez problema si sa le pun corect, altfel o sa ma trezesc ca o sa fie din ce in ce mai greu. (Oare?)
 
Are cineva de pe aici internet prin UPC? Daca da ce pachet (basic, medium, blabla - conteaza?) si cum merge wow, ce latency aveti, etc? Intreb pentru ca vreau sa-mi fac un abonament de backup la alta firma decat cea curenta care pica prea des (deci o sa-mi fac la UPC) si vreau sa stiu la ce sa ma astept si daca merita. Multumiri in avans :smile:
 
Am eu una din linii la UPC. Nu știu cum se numerște pachetul, e cel de 10 Mbps pe cablu TV, merge OK majoritatea timpului.
 
Internetul nu prea pica, nu are motive. Ceea ce pica este sincronizarea modemului catv, care depinde foarte mult de reteaua UPC-ului in zona ta. Pe vremea cand aveam net de la UPC eram foarte satisfacut :biggrin:. Numai ca se desincroniza in draci, in anumite zile si de 5-10 ori pe ora. Au venit cu magistrala pana in casa, pentru a nu avea zgomot, etc, dar se pare ca tot useless a fost, acum atarna cablul la geam. Asa ca acum sunt oarecum multumit cu un ADSL de la romtelecom. Oarecum pentru ca si asta se desincronizeaza, dar foarte rar.

La subiect: cand mergea netul de la UPC, mergea foarte bine :biggrin:
 
Io am medium, din pachetul cu televiziune digitală. Am încercat WoW, merge ok chiar şi duminica seara - în afara zonelor aglomerate (atunci e cel mai nasol, shaper-ul lor scade limita de upload mult, uneori până pe la 20kB - iar dacă atingi limita de upload, limita de download trece automat pe ~zero). Însă ţine un pic şi de noroc am văzut, depinde în ce gateway te bagă DHCP-ul; pe unele (la un vecin) merge normal şi duminica seara - iar alocările par făcute kindof static per MAC, pentru că n-am reuşit să schimb gateway-ul alocat. Modemul nu mi s-a desincronizat niciodată.

Pentru abonamentul medium limita de upload e de 100KB/s. Când ajungi la ea, latenţele către orice în afară de localhost se duc pe la 5-6 secunde. Ai ataşată latenţa yahoo.com din ultima săptămână, cu upload aproape continuu de 40KB/s.
 

Attachments

  • latente yahoo.PNG
    latente yahoo.PNG
    28.2 KB · Views: 23
Are cineva de pe aici internet prin UPC? Daca da ce pachet (basic, medium, blabla - conteaza?) si cum merge wow, ce latency aveti, etc? Intreb pentru ca vreau sa-mi fac un abonament de backup la alta firma decat cea curenta care pica prea des (deci o sa-mi fac la UPC) si vreau sa stiu la ce sa ma astept si daca merita. Multumiri in avans :smile:

Am eu. Din punct de vedere al desincronizărilor, sunt un norocos. Nu s-a desincronizat niciodată în 3 luni de zile. Din punct de vedere al modem-ului, am avut ghinion, am avut un modem care se bloca din ce în ce mai des (nu desincronizări, nu nimic, dar brusc nu mai primea pachete, trebuia restartat la 10 minute o dată). După chin şi jale în conversaţiile cu suportul (ei insistau că e de la calculator, eu... că e de la modem), s-au îndurat de mi-au schimbat modem-ul, de atunci nici o problemă.
Am abonament Medium, btw. Bandwidth-ul e OK-ish, singurele probleme care apar e când mă conectez la VPN şi folosesc IP Communicator-ul. Şi sigur e de la UPC, fiindcă pe linia cealaltă (ISP de cartier) nu am probleme de genul ăsta.


Internetul nu prea pica, nu are motive. Ceea ce pica este sincronizarea modemului catv, care depinde foarte mult de reteaua UPC-ului in zona ta. Pe vremea cand aveam net de la UPC eram foarte satisfacut :biggrin:. Numai ca se desincroniza in draci, in anumite zile si de 5-10 ori pe ora. Au venit cu magistrala pana in casa, pentru a nu avea zgomot, etc, dar se pare ca tot useless a fost, acum atarna cablul la geam. Asa ca acum sunt oarecum multumit cu un ADSL de la romtelecom. Oarecum pentru ca si asta se desincronizeaza, dar foarte rar.

La subiect: cand mergea netul de la UPC, mergea foarte bine :biggrin:

Depinde foarte mult de locaţie. Locaţia mea are, se pare, ceva aparte, nu am probleme de genul ăsta :smile:
 
Hm, m-ati speriat cu desincronizarile astea... eu am avut internet prin cablu de la astral acum x'spe ani si am trecut si eu prin variate probleme, as prefera sa nu o mai fac inca odata, dar se pare ca nu prea am de ales, nu sunt alti provideri in zona...
 
Păi alea-s cele mai frecvente. Când nu-i mai merge vecinului televizoru', se duce pe scară şi umblă la distribuitor. Normal că nu nimereşte din prima mufa lui. Rezultat: tu stai juma' de oră fără net până se sincronizează drăcia. (da, şi la mine a fost singura opţiune)
 
Back
Top