World of Warcraft

Nu știu din ce perspective jucați voi, dar dpdv al healerului, Festergut e fucking nightmare. Întâi cu gas-cloud-ul ăla de ia raid-ul o grămadă de damage, apoi când își ia inhale și dă ca TGV-ul (30k every second), de abia ținem tankul în viață eu + pala healer - și suntem geared bine toți 3, apoi pungent blight care e similar cu decimate iar heal raid like fuck, rinse and repeat. Nu avem probleme că n-avem DPS, doar că raid-ul moare câteodată prea repede. Ah, da, printre raid healers avem și un druid cu Val`anyr, care își știe meseria destul de bine. Amu veți fi voi imba ppl, dar e ușor să fii DPS și tank la fight-urile astea.

Iar la Rotface... move in, move out, parcă dansez Meneaito sau cum dracu se numea ăla, heal the tank while doing it - din păcate nu joc durid faceroll hots ftw - opa, ooze explosion, mai dă unu rateu și ne pomenim cu big ooze în mijlocul raidului, o fericire :biggrin:

Prin comparație, blood council și dreamwalker sunt piece o`cake, rareori wipam pe-acolo. Deci concluzia care o fi? :biggrin:

Dashu, la noi s-a ajuns să se pună în aplicare attendance rule, 66% attendance or no lootz. Pare că funcționează, din păcate io o să fiu prima victimă :biggrin:
 
Nu știu din ce perspective jucați voi, dar dpdv al healerului, Festergut e fucking nightmare. Întâi cu gas-cloud-ul ăla de ia raid-ul o grămadă de damage, apoi când își ia inhale și dă ca TGV-ul (30k every second), de abia ținem tankul în viață eu + pala healer - și suntem geared bine toți 3, apoi pungent blight care e similar cu decimate iar heal raid like fuck, rinse and repeat. Nu avem probleme că n-avem DPS, doar că raid-ul moare câteodată prea repede. Ah, da, printre raid healers avem și un druid cu Val`anyr, care își știe meseria destul de bine. Amu veți fi voi imba ppl, dar e ușor să fii DPS și tank la fight-urile astea.

Iar la Rotface... move in, move out, parcă dansez Meneaito sau cum dracu se numea ăla, heal the tank while doing it - din păcate nu joc durid faceroll hots ftw - opa, ooze explosion, mai dă unu rateu și ne pomenim cu big ooze în mijlocul raidului, o fericire :biggrin:

Prin comparație, blood council și dreamwalker sunt piece o`cake, rareori wipam pe-acolo. Deci concluzia care o fi? :biggrin:

Dashu, la noi s-a ajuns să se pună în aplicare attendance rule, 66% attendance or no lootz. Pare că funcționează, din păcate io o să fiu prima victimă :biggrin:
Festergut, tanked it as a warrior (la alea 3 stack-uri, E Z) and healed it as a shaman (BL + CH spam, Riptide pe ăia cu gaze). L2P? :biggrin:
Şi Rotface e mai multe decât doable. Cu pugs. Dacă cineva failează mai mult de odată la aşa ceva, nu are ce căuta acolo. Sau îs io prea hardcore?

Blood Council şi Dreamwalker sunt faceroll ca şi tank, trash-u' e mai nasol. Dreamwalker e FTW ca şi dragon healer.
Mai vrea cineva Wind Rider Cub? Transportul pana la noi e din pacate 26 EUR, un prieten cauta alti impatimiti de smotoceala pentru impartit transportul :smile:.
Eu eu eu! Un Wind Rider Cub şi un breloc pl0x. PM cu adresa? :biggrin:
 
Da, foarte tare frate.

Lol l2p. Și nu știam că Sunstrider e un server așa tare. La noi pugs se opresc la primii 4 bosses și avem destule ghilde de top pe server venite odată cu migrația. Normal că e ez ca tank, tu nu știi câte healz vin pe tine concomitent :biggrin: Și apropos, nu mă refer la 10mans.

Și Dreamwalker e faceroll ca tank atunci când partea ta nu e overrun, din câte am observat noi, de obicei una din părți e mai stresată ca cealaltă dpdv a respawn timerului.
 
Neo, tbh nici eu nu înțeleg de ce zici de cei doi boși că-s greu de heal-uit. Am fost atât pe 10 cât și pe 25 cu dru/priest/shammy healer more or less T9+T10ish geared și a fost totul okay. Câți healeri aveți? Iau toți din raid buff-urile la Fester, e range între ei? Cu alte cuvinte, sigur nu fac ăia ceva aiurea tacts-wise?

Țineți cumva niște logs pe WoL sau altceva accesibil?


P.S. Vreau și eu un authenticator dacă dați ceva comandă, plsktnx. :biggrin:
 
Gabriela, s-a notat. Pentru authenticator s-a terminat comanda (nu poţi lua mai mult de 3 într-o comandă, probabil ca sa nu faci mare bijniţ), dacă mai vrea cineva cuddly toys să zică până diseară, când o să vedem şi cât o să fie shipping-ul per total şi cum se împarte.

LE: comanda a fost trimisa.
 
Eu cu authenticatorul prefer să merg cu Windows Mobile Java Emulation, mai ales că la 2 conturi e mult mai simplu să ai 2 instanțe ale authenticatorului decât 2 breloace :biggrin:
 
Cu dedicatie pentru SCViper:
 

Attachments

  • 1..jpg
    1..jpg
    22.8 KB · Views: 37
Back
Top